[Çözüldü] Pycharm açılma uyarısı

Başlatan otosturop, 07 Haziran 2016 - 19:27:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

otosturop

merhaba Pychar'mı terminalden açarken mehmet@otosturop:/usr/lib/pycharm-community/bin$ ./pycharm.sh
Java HotSpot(TM) Server VM warning: ignoring option MaxPermSize=250m; support was removed in 8.0
boyle bir sorun alıyor bundan dolayı bazen bilgisayar ısınıp kapanıyor sorun yabancı forumlarda da var ama pycharm ile ilgili değil bilgisayarım biraz eski sorun donanım-salda olabilir mi

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Haziran 2016 - 19:32:06

edit : pycharm çalışmasında herhangi bir sorun yok

Reverser

Son durum nedir şimdi, sorun çözüldü mü?

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

otosturop

yok hata devam ediyor bilgi vermek için yazdın pycharmın çalıştığını. Sadece hatanın nedenini merak ediyorum

Reverser

Hata değil bu uyarı sadece, sorun teşkil etmiyor.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

heartsmagic

Ben de o uyarının sendeki soruna neden olacağını sanmıyorum. Mesele makinenin eski olması ve Java'nın kendisini biraz yorması olabilir. Eğer Pycharm haricinde de makine ısınıyorsa o konuyu irdelemek lazım ayrıca.

Bu uyarı içi uğraşmak istiyorsan eğer:

grep -R MaxPermSize /usr/lib/pycharm-community/* görmemiz fayda verecektir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

otosturop

Açıkçası bilgisayarı onun dışında yoracak pek bir şey yapmıyorum rutin kullanım ve kod yazıyorum birkaç sefer pycarm ve birkaç bir şey açıkken bilgisayar çok ısındı kapattı kendini sonra sıcaklık pycharmı açınca başta baya bir artıyor sonra düzeliyor terminalden açınca böyle bir uyarı verince merak ettim sadece ilgin için teşekurler

kodun çıktısı:
/usr/lib/pycharm-community/bin/pycharm64.vmoptions:-XX:MaxPermSize=350m
/usr/lib/pycharm-community/bin/pycharm.vmoptions:-XX:MaxPermSize=250m
/usr/lib/pycharm-community/jre/jre/man/ja_JP.UTF-8/man1/java.1:\-XX:MaxPermSize=\fIsize\fR
/usr/lib/pycharm-community/jre/jre/man/man1/java.1:\-XX:MaxPermSize=\fIsize\fR
İkilik dosya /usr/lib/pycharm-community/jre/jre/lib/amd64/server/libjvm.so eşleşir
İkilik dosya /usr/lib/pycharm-community/lib/pycharm.jar eşleşir

heartsmagic

gedit /usr/lib/pycharm-community/bin/pycharm.vmoptionsile açacağın dosyanın içeriğine bakabilir miyiz? Hani uğraşmaya değer mi bilmiyorum, ancak o seçeneği kaldırmayı deneyeceğiz sanırım.

otosturop

Evet dosyayı yönetici olarak açıp o ibareyi sildim uyarı kalktı ama programın çalışmasını iyi ya da kötü olarak etkilemedi kusura bakmayın sizi de uğraştırdım teşekkürler tekrar

heartsmagic

Rica ederiz, uğraşmak sorun değil. Çalışmasını etkilemeyeceğini tahmin ediyordum zaten, nitekim kendisi bir uyarıydı sadece. Bu başlığı kapatalım, ısınma sorunu için istiyorsan yeni bir başlık aç, makinenin durumunu falan ayrıntılı olarak orada aktar. Yapılacak bir şey olur mu bilemiyorum ancak en azından durumu görmüş oluruz.