Veri kurtarma

Başlatan hikmet Murat, 29 Haziran 2008 - 11:29:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

immortal

Bu sefer de ./configure komutunda aynı şey söylüyor ki tar kullanıp dosyayı çıkardıktan sonra "cd dosyadı" yapmama rağmen.

erginemr

Bu konu aynı zamanda "veri kurtarma" ile ilgili, eminsiniz değil mi? Aksi takdirde yeri burası değil...

Sorunuza gelirsek, belki de kurmak istediğiniz program ./configure ile kurulmuyordur. Python kaynak kodları böyle mesela. README veya INSTALL dosyasında bu konu hakkında bilgi olabilir.

hikmet Murat

Ben verilen adresteki yolu takip ederek yapmaya çalışıyordum.Test disk bana kurtarabileceğim yerleri göstermezse ben nasıl seçebilirim.Ezbere yazıyoruz.Mesela Windovsta bir dosyayı kaydederken belgeleremi,masaüstüne vb.gösterir.Eğer bana test disk şunları kurtarabilirsin deseydi ona göre seçerdim.

ufuk_k

Lİnux'ta konumları ve bazı ufak komutları bilmen gerek. / kök dizini, diğer dizinler bunun altında bağlı. sudo fdisk -l komutu, disklerin hakkında bilgi verir. Diskler genelde /media ya da /mnt altına bağlanır. ls ile dizindeki dosyaları listelersin falan filan. Biz burada kör atış yapıyoruz, çünkü senin ne yaptığını bilmiyoruz.

xwes

Ben bu testdisk denen programi kullanarak kaybettigim bir .odt dosyasini geri getirmeye çalisiyorum ama şoyle bir sorun var. Testdiskin kullaniminda bir adimda aratmak istedigimiz dosya turlerini seçebiliyoruz. Ama bunlar arasinda .odt yok maalesef. Bir diger sorun şimdi ben ornegin text dosyasi aratiyorum, binlerce sonuç çikiyor ve bunlarin isimlendirmleri otomatik olarak yapilmiş, f37406192 gibi isimleri var. Bu kadar dosyanin arasinda aradigimi bulmak gerçekten olanaksiz. O halde bu testdisk nasil işimize yarar?

heartsmagic

Sadece testdisk değil, Windows üzerinde kullanılan uygulamlar da birebir dosya ismi ile geri getirme yapamıyor diye biliyorum. Süzme olsa bile dediğin gibi binlerce dosya çıkabilir. Ne yazık ki teker teker kontrol etmen gerekiyor olabilir. Pek veri kaybedip, geri getirmedim. Belki yanlış biliyorumdur. Birkaç arkadaşın daha yorum yapmasını bekleyebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

xwes

Peki bekliyorum. Kaybettigim şeyin dosya buyuklugu yuksek olsa buyukluge gore sirala diyip bulurum ama bu şekilde imkansiz gibi.