Pisi Linux Alfa5-KaraKedi sürümü hazır!

Başlatan ulupınar, 31 Ağustos 2015 - 01:38:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmet_matematikci

Pisi linux u deneyeceğim.  Çalışmalarımızın başarı ile devam etmesini  isterim.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

illedelinux

Pisi linux'un 1.2 Xfce sürümünü ilk çıktıgı sıralar denemiştim.
Çok hoş ve hızlı bir dağıtım, adeta kedi gibi sıçrıyor. Ancak bazı hatalar vermişti. Gelişme aşamasında oldugu için daha çok yol alması gerek.
Verdigi hataları Pisi linux forumunda bildirmiştim, umarım dikkate almışlardır.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

heartsmagic

Alıntı yapılan: selahattinarkadaşlar bazen kendi kendime soruyorum bu linux ileri düzey kullanıcıları yani en azından tek başına programlamadan anlayan birileri tüm linux camiasını aynı çatı altında toplayıp hepsi aynı paket sistemini kullanabilse çok güzel olmazmıydı
Senelerdir söylediğim şeyi söyleyeyim. Diyelim ki bu yapıldı, yani dünya üzerindeki bütün Linux dağıtımları ve paketleme sistemleri birleşti. Birleşilen günden bir gün sonra bir deli çıktı ve daha iyi bir dağıtım ve daha güzel bir paketleme sistemi çıkarttı, ne olacak? Ya da deli sayısı on oldu ve on tane daha dağıtım ve paketleme sistemi çıktı?

Bizim dünyanın güzelliği bu, herkese hitap eden bir şeyler var. Bugün birleşilse seneye bir başka dağıtım çıkabilir, kimseyi zorlamak mümkün değil yani. "Zorlamıyoruz" denecekse de durum bu günden farklı olmayacaktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hwpplayer1

Alıntı yapılan: heartsmagic - 20 Mart 2016 - 02:02:33
Alıntı yapılan: selahattinarkadaşlar bazen kendi kendime soruyorum bu linux ileri düzey kullanıcıları yani en azından tek başına programlamadan anlayan birileri tüm linux camiasını aynı çatı altında toplayıp hepsi aynı paket sistemini kullanabilse çok güzel olmazmıydı
Senelerdir söylediğim şeyi söyleyeyim. Diyelim ki bu yapıldı, yani dünya üzerindeki bütün Linux dağıtımları ve paketleme sistemleri birleşti. Birleşilen günden bir gün sonra bir deli çıktı ve daha iyi bir dağıtım ve daha güzel bir paketleme sistemi çıkarttı, ne olacak? Ya da deli sayısı on oldu ve on tane daha dağıtım ve paketleme sistemi çıktı?

Bizim dünyanın güzelliği bu, herkese hitap eden bir şeyler var. Bugün birleşilse seneye bir başka dağıtım çıkabilir, kimseyi zorlamak mümkün değil yani. "Zorlamıyoruz" denecekse de durum bu günden farklı olmayacaktır.
Özel yani sahipli yazılım değil de açık kaynak yazılım özgür yazılım hakkında araştırma yapmak gerekiyor. Kaynak koda sahip olmak ve onu istediğin surumden devam ettirmek bir zorunluluk. Ayrica şu an şirket bazında redhat , Suse ve canonical ayrica oracle var. Sadece canonical tek sistem sunuyor digerleri redhat fedora centos veya Suse enterprise ve opensuse diye hizmet veriyor. Kullandığınız sistemin değerini bilin. Tabi bilmiyorsunuz demiyorum. Iyi calismalar.
özgür yazılım , özgür donanım , özgür toplum

selahattin

Bu pisi linux 2.0 alfa dan betaya 23 nisan da geçecek deniliyor bakalım nasıl olacak.