xubuntu masaüstü giriş problemi

Başlatan mmet, 16 Mart 2016 - 13:13:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mmet

arkadaşlar merhaba bugün recovery mode den kullanıcı şifresini değiştirdim ve ardından resuma yaparak restart yaptım cihazı yeniden açtığımda guest session diye açılıyor parola istiyor benim asıl kullanıcı assytech yok masaüstüne girirş yapamıyorum neyapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim kullanıcıyı silmiş galiba

heartsmagic

Durduk yere silmez sistem kullanıcıyı. Kurtarma kipinde tam olarak neler yaptın, hangi komutları yürüttün? 
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mmet

öncelikle recovery mode da drop to root shell promt dan assytech parolayı değiştirdim sonrada resuma normal boot yapıp cihazı yeniden başlattığımıda aşağıdaki resimdeki gibi açılıyor guest session diyor fakat assytech yok

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

Parola değişimini hangi komutla yaptın? Dediğim gibi durduk yere kullanıcı silinmez. O gördüğün ekrandayken ctrl+alt+f1 ile uçbirime düş ve normal kullanıcınla bir giriş dene. Sonucu buraya aktarırsın. Ayrıca, yine kurtarma kipinden root kabuğuna düşüp şu komutların çıktısını buraya aktar lütfen:

grep assytech /etc/passwd
ls -l /home

mmet

passwd assytech
new paswd
agaın new paswd ok

dediğiniz komutları girdim
aşağıda resimde
-bash:/etc/profile:permission denied

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Mart 2016 - 15:30:01

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Mart 2016 - 16:14:53

nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim teşşekkürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Mart 2016 - 16:47:45

kimse yokmu bir yardım edecek lütfen

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Mart 2016 - 11:23:32

Arkaslar yok mu bir yardim edecek kimse lutfen 2 gundur ugrasiyorum

mmet

Merhaba arkadaslar recovery mode root ta kullanici sifresini degistirdim sonra resume rebootyaptim login yapamiyorum sadece guest sesion diyor masaustune giris yapamiyorum nasil yaparim yardimlarinizi bekliyorum .

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Mart 2016 - 12:06:15

MoShic

Aynı sorunu ben de yaşıyorum, yine recovery mode root kısmından

passwd kullanıcı_adı
passwd istenen_şifre

tekrar değişip girmeyi dener misin kullanıcına? bir de girer gibi yapıp girmeme oluşuyor mu ona bak, bu bende oldu çünkü :/
Eski ID: Mar yJuana

heartsmagic

@mmet, ikinci başlığı açman hızlı cevap almanı sağlamaz, forumda zaten çözümü bilen varsa vakti olduğu sürece sana yardım etmeye çalışacaktır, bu nedenle başlıkları birleştirdim.
O ekran görüntüsünde misafir oturumun olduğu yerde, sağ üst köşede bir ok var ona tıklayınca kullanıcılar görünmüyor mu?

Sistemde eski kullanıcı duruyor hâlâ, sorun giriş yöneticisinde ya da sen bir şeyler atlıyorsun.

mmet

recovery mode de şifreyi yeniden değiştirdim fakat yine ayni ekranda sadece guest session ve other var sağ üst taraftaki hiçbirşey çalışmıyor ben tty mode diğer tarafta login yapıyorum fakat bash etc profile permision denied diyor and i have no name diyor kusuruma bakmayın forumda yeni olduğum için forum kurallarını bilmiyorum teşşekkürler

illedelinux

Dediklerimi sırayla yapmayı dene.
Bir kalem-kagıt al şunları yaz:
mount -o rw,remount /
passwd mmed

Alttaki resimdeki gibi recovery moddan giriş yap.

8. sırada bulunan "root          yetkili kullanıcı komut satırına gir" seçenegini seç.

şimdi bu komutu gir:
mount -o rw,remount /

ardından şifreni  yaz
passwd mmed

Yeni şifreni iki defa daha yaz.

Sonra exit yaz

Yeniden başladıktan sonra  sudo passwd veya passwd mmed bu iki komuttan biriyle giriş olması lazım.

GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

mmet

başka kullanıcı ekledim memet diye fakat login ekranı aynı ctrl alt f1  de login yapıyorum fakat sudo komut veriyorum fakat hep hata veriyor bash: etc profile permission denied  and i have not name

heartsmagic

Hangi komut için o hatayı veriyor? Yeni eklediğin kullancı normalde sudo kullanamaz, ek işlem gerekir. Eski kullanıcınla giriş yapabiliyor musun? Girdin diyelim ki:
id
ls
sudo fdisk -l

ne diyor? Bunlar örnek komut, lütfen tek tek uygula ve ne dediklerini not al.

Sağ üst taraf çalışmıyor dediğin yer neresi? Oradaki oka basınca bir şey olmuyor mu, basılmıyor mu?