[Çözüldü] Büyük dosyaları parçalara bölme sorunu?

Başlatan OnLive, 13 Mart 2016 - 18:05:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

OnLive

Merhaba. 20 GB büyüklüğündeki dosyaları 8 GB şeklinde bölmem gerekiyor. Dosyaya sağ tıklayıp "Sıkıştır..." bölümünde, ZIP formatında, dosyaları bölme seçeneği pasif durumda. Ben de;

sudo apt-get install rar

komutu ile RAR modüllerini kurdum ama bu formattaki sorun her parça en fazla 2.1 GB şekilde çıkıyor. Acaba bu durumda ne yapmalıyım?
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

grayloop

Bende sorun olmadı, bazı paketler eksik olduğu için olabilir. Yazılım Merkezinde Rar uygulamasına bakın Unarchiver for rar files (non free version) u da ekleyip deneyin. Yazılım Merkezinde rar arama sonucunda 7zip ve Ark da çıkacaktır, onlara da bakabilirsiniz.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

OnLive

Alıntı yapılan: grayloop - 13 Mart 2016 - 18:51:00
Bende sorun olmadı, bazı paketler eksik olduğu için olabilir. Yazılım Merkezinde Rar uygulamasına bakın Unarchiver for rar files (non free version) u da ekleyip deneyin. Yazılım Merkezinde rar arama sonucunda 7zip ve Ark da çıkacaktır, onlara da bakabilirsiniz.

7zip, rar, unrar ve Ark yüklü ama bir çözüme ulaşamadım. Bir de Ark porgramını nasıl kullanıcağımı çözemedim.
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

ata1

Peazip arşivleyici ile denermisin cilt cilt yapıyor, çıkartırken hepsini seçip buraya çıkar diyorsun tek dosya olarak çıkıyor.
http://www.peazip.org/peazip-linux.html

OnLive

Alıntı yapılan: ata1 - 13 Mart 2016 - 20:03:54
Peazip arşivleyici ile denermisin cilt cilt yapıyor, çıkartırken hepsini seçip buraya çıkar diyorsun tek dosya olarak çıkıyor.
http://www.peazip.org/peazip-linux.html

Peazip harika bir programmış. Teşekkür ederim.

ata1