[Çözüldü] Ubuntu Bazen Açılıyor Bazen Açılmıyor - Bluetooth Hatası

Başlatan agritux, 06 Mart 2016 - 18:51:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agritux

Sistem bazen açılıyor bazen açılmıyor. Çoğu zaman boot ederken donup kalıyor. Bazen sanal konsol sekmesi ile gezerken çıktıyı alabiliyorum. Bazen alamıyorum ama her denememde aynı çıktıya ulaştım. Sıkıntı bluetooth. Çıktı ise şu şekilde:

Bluetooth: hci0 : BCM: Reading local version info failed (-110)

Askubuntuda 15.10 için kayıtlar mevcut. Ama onlar bluetooth çalışmıyor şeklinde.
Tavsiye olarak ise boardcam driver kurulumu sunulmuş.
Sistem kendi bana önermişti zaten kurayımmı diye. Kurmuştum bende. Ama çözüm bulamadım. Şu an açılmıyor.

TopKek

Arch Linux mu Gentoo mu?

agritux

plazma

systemd-analyze

systemd-analyze blame

systemd-analyze time

free -m

Bir başlıkta bir sorun konuşalım, açılıp açılmama için çıktıları aktarırmısınız bakalım açılış sürecine, ikinci olarakta ekran çıktılarınıda alalım :

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=33412.0

TopKek

Ubuntu'nun açılmasını bluetooth'un engellediğini ilk defa duyuyorum. Ubuntu 14.04 LTS denediniz mi?
Arch Linux mu Gentoo mu?

agritux

Biraz önce yazılım merkezinden değil de, komut satırından update upgrade çektim ve kernel güncellemesi geldi. Kernel güncellenince sorun ortadan kalktı. Benim merak ettiğim kernel güncellemesi yazılım merkezinde çıkmıyor muydu?

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

agritux

Alıntı yapılan: heartsmagicdist-upgrade mi yaptın normal upgrade mi?
Normal upgrade. Halen 15.10 kullanıyorum.

heartsmagic

Yok, dist-upgrade sürüm yükseltmez zaten. Belki çekirdekler tutuluyordu bir şekilde, sen upgrade ile dist-upgrade yaptığında mı geldi diye sormuştum.

agritux

Alıntı yapılan: heartsmagicYok, dist-upgrade sürüm yükseltmez zaten. Belki çekirdekler tutuluyordu bir şekilde, sen upgrade ile dist-upgrade yaptığında mı geldi diye sormuştum.
Update upgrade çektim. Kernel güncellemesi geldi tek.
Acaba donanımlar ile ilgili bir durum mu? Çünkü öncesinde AMD ekran kartı, broadcom wireless sürücüsünü ve amd chipsetini kurmamı önermişti sistem. Onları kurdum sistem açılır açılmaz.

heartsmagic

Olabilir, yeni çekirdekle de sorun düzeltilmiştir muhtemelen.