[Çözüldü] Acpi pcc probe failed

Başlatan Source, 03 Mart 2016 - 23:03:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Source

Merhaba arkadaslar bilgisayarıma linux mint kde kurayım dedim neyse kurulumu yaptım tüm programları yükledim en son ekran kartını xorg yerine nvdia secip yeniden baslattım ve acpi pcc probe failed hatası alıyorum ardından x sunucusu düzgün yapılandırılmadığı icin çalıstırılamıyor diyerek beni komut penceresine yönlendiriyor bu sorunu nasıl çözebilirim ve neden böyle bir sorun oluştu yardımcı olabilirmisiniz

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Mart 2016 - 23:56:46

Sorunu çözdüm arkadaşlar..

ilk önce komutu ile nvidia driverlarını kaldırdım.

sudo apt-get purge nvdia-*

Daha sonra en nvdia nın en son sürümünü yükledim. Eğer yanlış hatırlamıyorsam mint kde kurduğumda nvidia driverının en güncel sürümü yüklü değildi.

sudo apt-get install nvidia-current nvidia-settings

ve son olarak neden silindiğini bilemedim xserver ı kurdum ( Neden silinebileceği hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim merak ettim )

sudo apt-get install xserver-xorg

sudo reboot

Sistem normal bir şekilde açıldı sürücü yöneticisinde nvidia352 seçtim reboot attım sorunsuz bir şekilde açıldı.Yukardada dediğim gibi tam olarak hatırlayamıyorum ama 346 sürümü vardı sanırım başlangıçta sanırım problem ondan kaynaklandı neyse en azından çözdük :)

heartsmagic

Başlıktaki hata önemli değil, o hata olsa da sistemin açılması gerekir normal şartlar altında. Sürücü kurulumunda bir şeyler ters gitmiş olmalı, hem de çok ters zira xserver-xorg paketi durduk yere kaldırılmaz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.