[Çözüldü] Manjaro KDE Grup Kaldırma

Başlatan Nabi, 10 Ocak 2016 - 15:46:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nabi

Daha önceden Windows ve Mint yüklüyken ön yükleyici olarak EasyBCD kullanıyordum. Mint yerine Manjaro yükleyince Grup yüklendi. Windowsa gireken zaman kaybı oluşuyor. Grub'u nasıl  pasif edebilirim veya kaldırabilirim.
Devler gibi eserler bırakmak için,karıncalar gibi çalışmak lazım.
-Necip Fazıl Kısakürek

ata1

grubu kaldırırsan sistem açılmaz sadece zaman olarak 0 yaparsan direk açılır .en sağlıklısı bu olur.

Nabi

Bunu hangi uygulamayla yapacağım ?Bu uygulama yüklü mü? Yüklü değilse nasıl yüklerim?
-Necip Fazıl Kısakürek

ata1

grub-customizer  ile en kolay ayarlarsınız.

yaourt -S grub-customizer

ahmet_matematikci

♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

heartsmagic

Neden tekrar EasyBCD kullanmıyorsun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Nabi

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Ocak 2016 - 12:08:14
Neden tekrar EasyBCD kullanmıyorsun?
Bu zamanlar da baya deneme yanılma  linux işletim sistemleri kurduğum için  burayı ihmal ettim @heartsmagic hocam.Grup Customizer i kurdum. Giriş süresini sıfır yapıp 1. sırayı Windows yaptım.EasyBCD programına Manjaro'yı gösteremedim ve kaldırıp farklı farklı dağıtımlar denemeye devam ettim.Gel gitli  düşencelerle şimdilik windows& Mint KDE 17.3 'le devam ediyorum.Konuyu geç kapattığım için de beni mazur görün saygılarımla :)     
(@ata1 ve @ahmet_matematikçi yorumlarınız için de teşekkür ederim)                 
-Necip Fazıl Kısakürek

casberg

Farklı bi yöntem önereyim ;
Windows kurulum DVD'siyle açıp, cmd konsolunda şunu yazarsan
fixmbr
mbr'yi doğrudan windows'un açılışına ayarlar. Bu işini görürmü bilmem ama bilmek isteyenler olabilir diye yazayım dedim.

Not : Bu işlemde 2 part'a ayrılmış tek disk'e sistem kurmuş kişilerin linux açılışı MBR'den silinir sadece windows'tan açılır.