[Çözüldü] Veracrypt bilgisayarı kapatıyor

Başlatan marslı, 29 Ocak 2016 - 21:02:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

marslı

İlginç bir sorunla karşı karşıyayım. Veracrypt ile bir disk oluşturdum. Açmaya çalıştığımda program biraz bekledikten sonra bilgisayarı kapatıyor. Bunun sebebi ne olabilir?
Kötüsü var dosyalarımı da o diskin içine kopyaladım açmaya çalışıyorum ama açamıyorum

Gh0st

Dosyları kurtarman için soruyorum terminalden girmeyi denedin mi ordan mv komutu ile alabilmek için
Bütün pusulaları atın çöpe. İnsan bir zaman kaybıdır yeryüzünde.

marslı

Veracrypt terminalde çaışıyor mu ki? 
Disk alanı bağlanmadan sistem yeniden başlıyor. 

Gh0st

Sistem mi açılmıyor anlamadım tam
Bütün pusulaları atın çöpe. İnsan bir zaman kaybıdır yeryüzünde.

jrrah

Sistem belleğinize çok fazla yükleniyor olabilir. Yazılım hakkında anladığım kadarıyla biraz sorunlu olması. Ayarlar menüsünde belki kurtarma ya da onarmayla ilgili bir şeyler bulabilirsiniz. Verilerinizin güvenliği açısından bunun sadece bir öneri olduğunu söyleyebilirim. Öncelikli tahminim diski okunabilir yapmaya çalışırken sistem belleğine aşırı yükleniyor olabileceğidir.
İşe yarar mı bilmem ama bilgisayarınızı live cd ile açıp veracrypt kurarak erişmeyi de deneyebilirsiniz.
Hayat bir oyundur, hayat sanattır. M.Duchamp

if

@marslı, diskin hangi bölümünü şifrelediniz? /dev/sda kaç? Şifreleme seçenği dışında bir seçenek kullandınız mı? GPT mi MBR mi kullanıyorsunuz? Şifrelediğiniz bölüm için bir isim verdiniz mi?

veracrypt -a

komutunu yürütün, bakalım ne karın ağrısı varmış.

marslı

Diski şifrelemedim şifreli bölüm oluşturdum.

Hata veriyor komutu çalıştırınca
Alıntı YapIncorrect command line specified.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Ocak 2016 - 23:25:37

Live cd üzerinde denemedim en kısa zamanda deneyeceğim ama

marslı

Live cd üzerinden dosyalarımı kurtardım. Teşekkürler arkadaşlar.

if

Pek yardımcı olamadım:) Geçmiş olsun.

jrrah

Rica ederim sorunu halledebilmenize sevindim.
Bu arada acaba diyorum truecrypt daha kararlı mı çalışıyor? Bir ara bunlara benzer bir yazılımı (Linux üzerinde) kullanmıştım ve hiç sorun yaşamamıştım. Adını hatırlayamıyorum siz daha kararlı çalışan bir yazılımı bulmanız sanırım diğer olası problemlerinizi engelleyecektir.

marslı

estagrurullah @if. düşünüp yazman bile yeter. Teşekkür ederim :)

hala kararlı çalışıyor. Hiç bir sıkıntı yaşamadım Truecrypt'ta. ben bu truecrypt'a güveniyorum açıkcası. 

jrrah

Alıntı yapılan: marslı - 02 Şubat 2016 - 22:31:57
hala kararlı çalışıyor. Hiç bir sıkıntı yaşamadım Truecrypt'ta. ben bu truecrypt'a güveniyorum açıkcası.
Ben de bunu kastetmiştim. Veracrypte göre daha kararlı çalışıyor olabilir mi diye sormak istemiştim aslında. :)
Eğer öyle değilse farklı bir yazılım keşfine çıkın demek istedim. Ama truecrypt işinizi gördüğüne göre bu konu da çözülmüş oldu.

marslı