[Çözüldü] Ubuntu 14.10 u 15.02 ye güncellerken bazı paketler doğrulanamıyor.

Başlatan agurbuz, 20 Ocak 2016 - 22:47:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agurbuz

Bazı paketlerin doğrulanmasında hata oluştu

Bazı paketler doğrulanamadı. Bu geçici bir ağ sorunu olabilir. Daha
sonra tekrar deneyebilirsiniz. Doğrulanamamış paketlerin listesi için
aşağıya bakınız.

gettext
libatomic1
libfftw3-double3
libfftw3-single3
libgomp1
libitm1
libquadmath0
libstdc++6
libtsan0
onboard
14.10 u 15.02 ye güncellerken bazı paketlerde doğrulanamıyor sorununu alıyorum.Neden kaynaklandığını anlayamadım yardımcı olabilirimisiniz?

heartsmagic

14.10'un desteği sona erdi. 15.04 indirip güzelce onu kurmaya çalış. Kurulu bir sistem varsa ve bunu yükseltmek istiyorsan anlaşılan o ki bağımlılıklarda sorun yaşanmış. Bunları kaldırmayı önermiyor mu sana?

Ayrıca kaçırmışım, kaldı ki 15.04'ün de desteği sona ermek üzere. Mümkünse 15.10 indirip temiz kurulum yap.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

agurbuz

Herhangi bir öneri falan almadım sadece o çıktıyı veriyor.Sürüm güncellemesi dışında uygulama güncellemelerinide yapmıyor.Sanırım söylediğiniz gibi 15.10 u kurmam gerekiyor ki dual boot olarak kullanıyorum ilk 15.10 u indirdim kurup çalıştırmaya baya bir uğraş verdim ama olmadı çalıştıramadım.Artık tekrar kurmayı deneyecem dediğiniz gibi burdan yükseltemeyeceksem.

Bu arada linux ve forum kullanmada şimdilik acemiyim.Forumda açtığım konuya benzer konular ve cevaplar olduğunu gördüm kusura bakmayın.Ben ubuntu ve swap olark ayırdığım diskleri biçimlendirdiğim de düzgün bir biçimde silinmiş olur mu bu sürüm?veya başka yolları var mı bu sürümü kaldırmak için? ilgilendiğiniz için teşekkür ederim

heartsmagic

Hani uğraşılırsa buradan sonra belki sistem yine ayağa kaldırılır fakat henüz yeni olman nedeniyle bir hayli uğraşırsın :) Yol yakınken güncel sürümü kurman faydana olur. Gerçi nisan ayında 16.04 çıkıyor ama onu çıktığında düşünürsün artık.

Bu sürüm için ayırdığın bölümleri silmene gerek yok. Yeni sürüm için kuruluma başladığında hazır bölümlerin olmuş olur. Kurulum yaparken kök bölüm olarak ( / olarak gösterilir) 15.04 olan bu bölümü gösterirsin, o zaten biçimlemek için işaretler. Takas (swap) alanını da gösterir ve bağlarsın sonra doğrudan kuruluma geçersin. Kısacası bölümleri silmene gerek yok, aksine zaman kazanırsın silmezsen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

agurbuz

Anladım sagol bu kuruluma falan çok uğraşmak istemiyorum zaman kaybetmemek adına çünkü öğrenmem gereken çok şey var inşallah hallederim kısa zamanda :)

***Söylediğiniz gibi 15.10  kurulumu yaptım.Güncellemeleri simdi sorunsuz yapabiliyorum.

lynxcode

Birde ubuntu'nun kendi kütüphanesinde olmayan ama sizin indirip kurduğunuz(deb veya source'dan) bazı programları kontrol edebilir misiniz? Ben version update yaptığımda bazılarında sorun yaşamıştım ve baştan kurmuştum.

agurbuz