[Çözüldü] Terminal Çıktısını Okumak

Başlatan cndg, 19 Ocak 2016 - 12:25:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cndg

Öncelikle merhaba.
C dilinde terminalden alınan çıktıyı okumak mümkün mü? C dilinin böyle bir fonksiyonu olmasa bile sistemde terminal çıktılarının tutulduğu bir dosya var mı? Veya çıktıları C ile okumanın başka bir yolu var mı? Konu hakkında bilgisi olan biri yardımcı olabilirse çok memnun olurum. Teşekkürler.

bugra9

İşini görür mü bilmem ama terminale
script cikti.txt
yazdıktan sonra yazdığın her komut ve bunun çıktıları cikti.txt dosyasına yazılır. Yazmayı sonlandırmak için ise ctrl+d tuşuna basman yeterli.

tlg

Nasıl bir okumaktan bahsediyorsunuz? Argüman olarak mı veya bir dosya okumak gibi mi?

cndg

@bugra9 evet iş görebilir teşekkürler. @tlg belirli bir satırı değişkende tutmaktan bahsediyorum @bugra9 un verdiği bilgi ile bu iş halledilebilir. Tabi daha kullanışlı bir önerin olursa açığım. Teşekkürler.

Reverser

mesela nasıl bir çıktıyı okumak istiyorsun ? Bir program çıktısı mı ? Kernel çıktısı mı ? grep kullanılarak yapılabilir gibi.

XFCE ROCKS !