Manjaro jwm

Başlatan plazma, 29 Aralık 2015 - 02:46:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

plazma

Bu ara hafif masaüstleri bakınayım derken manjaro jwm gözüme çarptı güzel bir temada yapılmış geliştiricileri tarafından jwm kullanmış olan var mı artıları yada eksileri yönünden bahsedebilecek olan? @ata1 siz kullanmışmıydınız , birde bu 8.x lerden 15.x lere bir geçiş mi oldu sürüm numaralarında şuan 15.x olanlar karalı olarak indirime sunuldu galiba?
https://forum.manjaro.org/index.php?topic=29323.0

ata1

üstadım çok kısa bir süre kullandım herhangi bir sorun yaşamadım. fakat tepkime hızı oldukça fark edilir süratli  yeniden kurmayı düşündüğüm bir sürüm.ana yeniden denemek istiyorum .detaylar burada var bir bakının isterseniz . evet manjaro da geçiş yapıldı sürümler artık 15.xx

plazma

İnceliyorum bir kaç saattir fluxbox ile bu sürümün arasında kalmıştım fluxbox ta 0.9 du galiba dev sürümü var jwm de kararlısı çıkmış hoşumada gitti teması bu hafif masaüstlerini seviyorum bana daha janjanlı geliyor 3b li masaüstlerine göre :) bağlantıyada bakayım teşekkürler.

neynefes

O zaman alternatif olarak bunu da onerebiliriz hafif dağıtım arayan kullanıcılara.

ata1

kullanınca farkı anlayacaksın kullandığım kırmızı beyaz sürümüne nazaran çok daha hızlı tepki veriyordu. disk bölümlerim deki sorun sebebi ile
bir sürümü kaldırmak zorundaydım. kırmızı beyaz da fazla dosyam olduğundan jwm kaldırmıştım ama yeniden kuracağım en kısa sürede ve sanrım kalıcı da yapacağım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Aralık 2015 - 03:03:00

Alıntı yapılan: neynefes - 29 Aralık 2015 - 02:58:59
O zaman alternatif olarak bunu da onerebiliriz hafif dağıtım arayan kullanıcılara.

yakın zaman da hiç denemedin ise bir denemeni öneririm @neynefes ilgiçekici olduk ayrıca son bir ay içinde 5 sırada
http://distrowatch.com/dwres.php?resource=popularity

plazma

Çok güzel ve sade duruyor bence jwm nin kendi teması çok sönük kalıyor normalde bayağı bir özelleştirme yapmak lazım bunda cuk oturmuş tema.

ata1

kurup kullanın hatta fomumuz da geri bildirimde yapın bu bizleri sevindirir.bizler biraz tarafsız bakamıyoruz sanırım. ;D

plazma

Ben bayağı bir dağıtım ve masaüstü deniyordum aslında bu son 6 aya kadar, grafik ve oyun performanslarına bakıyorum(dum). Yoğunluktan tabi bu aralar bakamaz olduk :)

ata1

http://manjaro-tr.org/forum/index.php?topic=1289.msg8840#msg8840

sürümlerle ilgili değişim yukarıda açıklanmıştı. ben yeni pc derdine düştüm açık kaynak sürücüler artık tatmin etmiyor oyunlara elveda demiştim zaten.
uzun bir süredir arayış içindeyim bir defa alıp lınux üzerinde en az 5 yıl sorunsuz kullanmak istiyorum.

cokomoko

Jwm openbox'ın bile altında en az yakanlardandır hatta puppy bir ara jwm kullanıyordu hala öyle mi bilmiyorum.
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

ata1

şahsım adına pc me heyecan katmıştı. iso hazır da disk için yedek almam gerek arch bulunan bölüm benim için asıl sorun bcm4312 olduğundan kablo ile kuruluma mecbur oluşumdan ön hazırlık yapıyorum .istediğim her an kablo bağlantısına sahip değilim.ama bu hafta sonu kuracağım jwm

neynefes

Bende çekiyorum şimdi manjaro'yu :) Yalnız KDE olanına bakacağım önce :D Manjaro foruma geçerim mesaj, takıldığım yerde.

-DıLgEş-

Manjaro RedWhite zaten hızlı benim bilgisayrda.. Ram kullanımı 700 Mb'yi şu ana kadar geçmedi ve ben internetsiz bilgisayarı bile güncelledim.. :))
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

ata1

╔═[14:20]═[ata@ata]
╚═══===═══[~]>> free
              total        used        free      shared  buff/cache   available
Mem:           3011         631        2059          50         319        2282
Swap:             0           0           0

önbellek kullanımı da önemlidir. @marjınal  buff/cache kısmı ön bellektir . ;D

plazma

Kurdum gayet iyi şimdilik :) ses sorunu var sadece HDMI galiba öntanımlı seçili gelmiş onuda çözeriz.

Reverser

bir önceki versiyonu denemiştim sanırım şu yeşil manjaro temalı olan alışamayıp silmiştim bir ara bakınacağım tekrar.

XFCE ROCKS !