[Çözüldü] Android Uygulamayı Android yüklü bir cihazda çalıştırmak

Başlatan udem, 19 Aralık 2015 - 16:47:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

udem

Arkadaşlar;

Androidte yazdığım yazılımı direk telefonda usb debugging ile denemek istiyorum. Fakat beceremedim. İnternette yaptığım araştırmalarda lg g3 driveri indirmem gerektiğini söylediler. Fakat lg g3 internet sitesinde linux için driver dosyası paylaşılmamış. Ne yapmam gerekiyor?

Yardımcı olursanız sevinirim.

lnxdev

Hemen hemen her android cihazı hata ayıklama modunu açıp ubuntu yükle bir bilgisayara takdığınızda otomatik olarak zaten yazılımını yüklüyor. Ben daha yüklenmemesi gibi bir sorunla karşılaşmadım. Uygulamayı android cihazda çalıştırmak istiyorsanız projenizi çalıştırırken android stüdyada target(hedef) bölümü var oradan bir cihaz yoluyla seçeneği olması lazım. Bu seçeneği seçtiğinizde projeyi derleyip çalıştırdığınızda bilgisayara bağlı otomatik cihazı bulup uygulamayı direk yükleyip sonrada çalıştırıyor.

udem

Laptop telefonumu görüyor. Fakat android studio'da derle dediğim zaman cihazlar kısmında telefon gözükmemekte. Target kısmı tam olarak nerdedir?

[eklenti yönetici tarafından silindi]

iskenderoguz

@udem telefonun bilgisayara medya cihazı olarak bağlanmış olabilir. bu durumda android studio telefonu görmez.

udem

İlk başta öyle idi o kısmı düzelttim. Sorunu çözdüm. Ayrıca bu site de yardımcı oldu bana. -> http://askubuntu.com/questions/461729/ubuntu-is-not-detecting-my-android-device
Eğer benim gibi sorun yaşayan arkadaşlarımız var ise bu siteye de bakabilirler.

Teşekkür ederim yardımlarınız için.