[Çözüldü] Ubuntuyu Kaldırıp USB den Mint kurucam ama usb yükleme ekranı gelmiyor

Başlatan Eser360, 09 Aralık 2015 - 19:51:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eser360

Şuanda bilgisayarımda Ubuntu yüklü, USB den Linux Mint yüklemek istiyorum ama bilgisayar başlarken yükleme ekranı gelmiyor direk Ubuntu açılıyor. Aradım ama çözüm bulamadım.

ata1

bıos ayarları eksik yapılmıştır yada yazdırılan flash boot table olmamıştır . Hangi araçla yazdırdınız ? bios ayarları tam mı ?

beyfendi01

Bios ayarı usbden boot edecek şekildemi? Usbye hangi yazılımla yüklediniz

Eser360

Unetbootin ile USb ye yükledim.
Bios ekranı hiç gelmiyor, sanırım Uefi dedikleri bilgisayarlardan. Grub ekranı da gelmiyor.

ata1

bios pc ye göre değişiklik gösterir. Genelde f12 ,f2 .f10 f8 dir pc başlatılırken basarak deneyin yada pc modelinize göre internette arayın

seron

Alıntı yapılan: Eser360 - 09 Aralık 2015 - 19:51:02
Şuanda bilgisayarımda Ubuntu yüklü, USB den Linux Mint yüklemek istiyorum ama bilgisayar başlarken yükleme ekranı gelmiyor direk Ubuntu açılıyor. Aradım ama çözüm bulamadım.
Bilgisayarınız windows yanına linux kurulu şekilde değil doğru mu?

fsutil

Alıntı yapılan: Eser360 - 09 Aralık 2015 - 19:55:23
Unetbootin ile USb ye yükledim.
Bios ekranı hiç gelmiyor, sanırım Uefi dedikleri bilgisayarlardan. Grub ekranı da gelmiyor.

Unetbootin genelde bende başarılı sonuç vermiyor. Bios ayarları düzgün ise mintstick ile yazdırıp dener misin

Eser360

Alıntı yapılan: seron - 09 Aralık 2015 - 20:03:11
Alıntı yapılan: Eser360 - 09 Aralık 2015 - 19:51:02
Bilgisayarınız windows yanına linux kurulu şekilde değil doğru mu?
Evet sadece Linux kurulu. Biosa girdim (f1 tuşuylaymış) usb den başlatma aktif.
Diğer bilgisayarımda (netbook) denedim, onda da Lubuntu yüklü yine USB yi görmedi, manuel olarak boot manager ile usb den başla dedim yükleme ekranı geliyor, usb de bir problem gözükmüyor.

seron

BIOS ayarlarına tekrar girerek, UEFI ya da EFI şeklinde bir kavramı arayın. Bu seçeneği iptal edebiliyorsanız; AHCI gibi bir seçenek varsa ona getirip F10-yes yapıp bir daha deneyin.
Yine olmazsa neyle, nasıl yazdırdığınız ile ilgili kısma geçelim.

Eser360

Diğer bilgisayarda usb ile kurulum ekranını boot manager ile getirdikten sonra, problem yaşadığım bilgisayara taktığım kurulum ekranı geldi, saçma bir şekilde problem düzeldi. Şimdi yükleme yapıyorum. yardımlarınız için teşekkürler.

ata1

flash'ı yazdırdıkdan sonra ayrımamış çıkartıp takmamış iseniz bazen yaşanır bu tür sorunlar. geçmiş olsun diyelim .
yükleme bitince de sonucu yazıp konuyu işaretleyin

Çözülen başlıkların etiketlenmesi
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31789.0