Tam Ekranda Kasma Sorunu

Başlatan beyfendi01, 03 Aralık 2015 - 20:34:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

beyfendi01

Merhaba arkadaşlar bugün chromixium os kurdum ama tarayıcılarda videoda tam ekran yapınca kasma sorunu var  html5 videolardada kasma var diskimde duran windowsta cpuyu %100 yapıp izleyemediğim mkv filmler yağ gibi onda sorun yok flashı güncelledim başkada bişey yapamadım
çıktılar

root@casper:/home/hamza# lspci | egrep "VGA|3D|Display"
01:00.0 VGA compatible controller: VIA Technologies, Inc. CN896/VN896/P4M900 [Chrome 9 HC] (rev 01)

root@casper:/home/hamza# glxinfo | grep render
direct rendering: Yes
    GLX_MESA_multithread_makecurrent, GLX_MESA_query_renderer,
    GLX_MESA_query_renderer, GLX_OML_swap_method, GLX_SGIS_multisample,
OpenGL renderer string: Gallium 0.4 on llvmpipe (LLVM 3.5, 128 bits)
    GL_ARB_conditional_render_inverted, GL_ARB_conservative_depth,
    GL_MESA_ycbcr_texture, GL_NV_blend_square, GL_NV_conditional_render,
root@casper:/home/hamza#

Screen 0: minimum 320 x 200, current 1280 x 800, maximum 2047 x 2047
LVDS-1 connected 1280x800+0+0 (normal left inverted right x axis y axis) 304mm x 190mm
   1280x800       60.0*+
VGA-1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
root@casper:/home/hamza#

ata1

chromium-pepper-flash paketini kaldırıp chromium-pepper-flash-standalone paketini kurup deneyin

Sonra Chromium'un "gelişmiş ayarlar" kısmından "kullanılabilir olduğundan donanım ivmesini kullan" seçeneğinin işaretini kaldırın

beyfendi01

Alıntı yapılan: eral - 03 Aralık 2015 - 20:47:48
chromium-pepper-flash paketini kaldırıp chromium-pepper-flash-standalone paketini kurup deneyin

Sonra Chromium'un "gelişmiş ayarlar" kısmından "kullanılabilir olduğundan donanım ivmesini kullan" seçeneğinin işaretini kaldırın
firefox ve operada aynı sorun var html5 de flash yükleyemedim onlara bu pepper flash standalone paketini yükleyebileceğim bi komut varmı?

ata1

Synaptic Paket Yöneticisi kurulu ise oradan faydalanabilirsiniz .

ÖNCE ŞU DENENEBİLİR: Chromium'un "gelişmiş ayarlar" kısmından "kullanılabilir olduğundan donanım ivmesini kullan" seçeneğinin işaretini kaldırın

beyfendi01

Alıntı yapılan: eral - 03 Aralık 2015 - 20:57:30
Synaptic Paket Yöneticisi kurulu ise oradan faydalanabilirsiniz .

ÖNCE ŞU DENENEBİLİR: Chromium'un "gelişmiş ayarlar" kısmından "kullanılabilir olduğundan donanım ivmesini kullan" seçeneğinin işaretini kaldırın
işareti  kaldırıp denemiştim paket yöneticisinde sadece flash player plugin nonfree isimli paket çıkıyor

ata1

sanırım ubuntu'da bu paket yok. Bizim depomuz da var.Daha önce chrome ve chromium videolar kastığında bu şekil de halletmiştim. diğer arkadaşlarımdan yardım beklemelisiniz.

neynefes

Kart için openchrome önerilmiş ama bulduğum başlık eski. Biraz daha bakınayım döneceğim başlığa.
Şu dursun şimdilik: https://help.ubuntu.com/community/OpenChrome
Bu kaynak site: http://www.freedesktop.org/wiki/Openchrome/

beyfendi01

Alıntı yapılan: eral - 03 Aralık 2015 - 21:27:15
sanırım ubuntu'da bu paket yok. Bizim depomuz da var.Daha önce chrome ve chromium videolar kastığında bu şekil de halletmiştim. diğer arkadaşlarımdan yardım beklemelisiniz.
Tarayıcı farketmez firefoxta kullanırım ben

beyfendi01

Alıntı yapılan: neynefes - 03 Aralık 2015 - 21:27:31
Kart için openchrome önerilmiş ama bulduğum başlık eski. Biraz daha bakınayım döneceğim başlığa.
Şu dursun şimdilik: https://help.ubuntu.com/community/OpenChrome
Bu sürücüyü nasıl yükledi ben anlamadim ubuntu 10 için sürücü varmis onu kurdum ondan sonra bu şekil yüklendi galiba

neynefes

Kurulumu yaptınız mı? Herhangi bir değişiklik var mı peki?

beyfendi01

Alıntı yapılan: neynefes - 03 Aralık 2015 - 22:39:41
Kurulumu yaptınız mı? Herhangi bir değişiklik var mı peki?
Sabah kendi sitesinde sürücüleri indirip denemiştim bu çıktılar sistemin suanki durumu kasma devam ediyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Aralık 2015 - 12:57:36

firefox için en güncel flash playeri nasıl yükleyebilirim ?

heartsmagic

Chromixium os haricinde bu sorunu yaşıyor muydun?
Firefox için en güncel Flash -artık ne kadar güncel olacaksa bilemiyorum- Pepperflash yöntemi ile kurulabilir.

Konuyu Diğer Dağıtımlar bölümüne taşıyalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ata1

@heartsmagic  14.04 ubuntu üzerine kurulu chromixium  ;D

Linux ataa-HP-Pavilion-dv6-Notebook-PC 3.13.0-66-generic #108-Ubuntu SMP Wed Oct 7 15:20:27 UTC 2015 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

beyfendi01

Sorun ekran.kartı sürücünden galiba chromium ve chromede videoyu aciyorum tam ekran yapiyorum görev yöneticisinde xorg ve tarayici .%100 cpu kullaniyo bu yüzden.kasiyor firefoxta cpu kullanimi normal ama görüntüde kırılmalar oluyor flash player ayarlarinda donanım hızlandirma gibisinden bi ayar var onu kapadım sorun devam ediyor kurcalarken sistemde çöktü bugünde elektrik yok.akşama kadar durum böyle başka bi dağıtım.kurmayı düşünüyorum yada bunu tekrar kurarım

beyfendi01

Linux mint 17.1 mate kurdum sorun çözüldü arkadaşlar uygunsa konu kilitlenebilir

betseg

Yeni kurulum yapılınca çözüldü demeden kapatıyoruz çoğunlukla.

heartsmagic

Alıntı yapılan: ata1@heartsmagic  14.04 ubuntu üzerine kurulu chromixium 

Kod: [Seç]Linux ataa-HP-Pavilion-dv6-Notebook-PC 3.13.0-66-generic #108-Ubuntu SMP Wed Oct 7 15:20:27 UTC 2015 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

Mint de Ubuntu tabanlı ama Diğer Dağıtımlar bölümünde değil mi? :)
Mesele tabanın ne olduğu değil, salt Ubuntu'dan farklı olan bir dağıtım diğer bir dağıtımdır bizim için. Özelleştirilme yapıldığı için sorunları ayrıca konuşmak daha doğru geliyor bize.

Başka bir dağıtım kurulduğu için konuyu kapatalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.