Ubuntu kurlu bilgisayara windows 7 kurmak

Başlatan ykaan88, 30 Mart 2016 - 00:05:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ykaan88

Arkadaşlar Bir hafta önce ubuntuya tamamen geçiyim dedim videolardan hoşuma gitmişti tüm diske yükledüm windows 7 yi kalktı yani şimdi windows 7 lazım oldu iso yu indirdim cd ye yazdım ancak birincil olarak aç diyip onayladığımda devam etmek için bir tuşa basın diyor basıyorum ama yine ubuntu açılıyor yani yükleme başlamıyor internette araştırdığımda ntfs  fat 32 falan  dediler gparted programıyla yapayım dedim bu seferde ayır dediğimde /dev/sda1 ayrılamıyor gibi bir hata veriyor yardımcı olun lütfen

barış

Forumda senelerdir, onlarca konu açıldı bu tip durumlar için.
Yukarıdaki arama bölümünü kullanarak bulabilirsin.

ykaan88

Aradımda pek birşey anlamadım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Mart 2016 - 12:25:50

Yardım edebilecek yokmu

Altaylardan_Gelen_Atlı

Burada ki talimatları uygulayın sade bir dille ve görsel olarak anlatılmaktadır ;

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Ubuntu_Linux_kurulum_rehberi
'' YasLandığın ağaç kof ise sende yıkıLırsın ''

heartsmagic

1. Windows genelde diskin başını ister. Bu nedenle mümkünse tüm diski biçimlendir, önce Windows kur sonra tekrar Ubuntu. Yok ben illa deneyeceğim diyorsan,2
2. Disk üzerinde kendisi kullanılırken işlem yapılmaz. Canlı CD ile Ubuntu açar, diski bağlamadan bölüm mü ayıracaksın, biçimleme mi yapacaksın yaparsın.
3. İndirilen ISO nedir, yenir mi içilir mi bilmiyorum ama, önyükleme yapmıyorsa bu Linux tarafında çözülecek bir şey değil. İndirdiğin şey sağlıklı olmayabilir veya nasıl bir aygıt kullanıyorsan (disk, bellek, cd) doğru yazdırılmamıştır.

Kısacası, Windows kuruluma geçmiyor konusunu biz çözemeyiz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ykaan88

Alıntı yapılan: Mr.AsLanturk - 30 Mart 2016 - 12:48:15
Burada ki talimatları uygulayın sade bir dille ve görsel olarak anlatılmaktadır ;

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Ubuntu_Linux_kurulum_rehberi

ubuntu kurmak değil windows kurmak istiyorum ubuntu zaten kurulu

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Mart 2016 - 13:29:56

Alıntı yapılan: heartsmagic - 30 Mart 2016 - 13:22:35
1. Windows genelde diskin başını ister. Bu nedenle mümkünse tüm diski biçimlendir, önce Windows kur sonra tekrar Ubuntu. Yok ben illa deneyeceğim diyorsan,2
2. Disk üzerinde kendisi kullanılırken işlem yapılmaz. Canlı CD ile Ubuntu açar, diski bağlamadan bölüm mü ayıracaksın, biçimleme mi yapacaksın yaparsın.
3. İndirilen ISO nedir, yenir mi içilir mi bilmiyorum ama, önyükleme yapmıyorsa bu Linux tarafında çözülecek bir şey değil. İndirdiğin şey sağlıklı olmayabilir veya nasıl bir aygıt kullanıyorsan (disk, bellek, cd) doğru yazdırılmamıştır.

Kısacası, Windows kuruluma geçmiyor konusunu biz çözemeyiz.

canlı cd nasıl yapabilirim ayriyetten virtualboxla yapılabilirmi

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Mart 2016 - 13:42:55

Nereye yazsam birşeyleri hep windows 7 üzerine gözüküyor ben ubuntuyu silip windows 7 yi yükleyeceğim bunu nasıl yapacağım

heartsmagic

@ykaan88, tamamen sileceksen bizlik bir durum yok. Windows ile kuruluma geçer, disk bölümlerini tamamen siler, ardından Windows kurarsın. Linux'u kaldırmak gibi bir durum yok yani. Windows için kuruluma geçemiyorsan yukarıda yazdıklarımı tekrar oku lütfen. O konuda yapabileceğimiz bir şey yok bizim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ykaan88

@heartmagic yani başlangıçta kurulumun başlamamasının ubuntu ile bir alakası yok.Peki bu ntfs fat32 olayları windows kurulumunu etkilemiyor dimi

grayloop

Elinizdeki Windows DVD'si ile ilgili bir sorundan dolayı kurulum başlamıyor olabilir, BIOS ayarlarında UEFI olduğu için olabilir, pek çok neden olabilir yani. Bilgisayarı başlattığınızda F6, F8 gibi tuş seçenekleriyle DVD başlangıcını seçerek deneyebilirsiniz.

NTFS Windows'un sistemi kurarken kullandığı dosya sistemi, zaten kurulumda bunu otomatik olarak yapacaktır.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

HaYaT

Alıntı yapılan: ykaan88 - 30 Mart 2016 - 00:05:30
Arkadaşlar Bir hafta önce ubuntuya tamamen geçiyim dedim videolardan hoşuma gitmişti tüm diske yükledüm windows 7 yi kalktı yani şimdi windows 7 lazım oldu iso yu indirdim cd ye yazdım ancak birincil olarak aç diyip onayladığımda devam etmek için bir tuşa basın diyor basıyorum ama yine ubuntu açılıyor yani yükleme başlamıyor internette araştırdığımda ntfs  fat 32 falan  dediler gparted programıyla yapayım dedim bu seferde ayır dediğimde /dev/sda1 ayrılamıyor gibi bir hata veriyor yardımcı olun lütfen

Merhaba, sanırım yapacağınız işlem tüm diski biçimlendirip Windows yüklemektir.. Bunun için önce sağlıklı bir Windows 7 kalıbı bulursunuz.. Daha sonra CD/DVD'ye yazdırmak için Brasero isimli programı kullanabilirsiniz...

Not= Ubuntu altında /dev/sda1 bölümünü biçimlendirememenizin nedeni ise Ubuntu'nun şuan için sda1 bölümünde kurulu olup o bölümü kullandığı içindir..

Eğer kalıp yazdırmada sıkıntı yaşarsanız bir de kalıbı USB'ye yazdırarak şansızınızı denersiniz.. Bunun için Windows yüklü bir bilgisayarda Rufus kullanarak kalıbı yazdırabilirsiniz..