Hangi Ubuntu sürümünü tavsiye edersiniz?

Başlatan mr0, 04 Ağustos 2015 - 19:51:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mr0

Hangi Ubuntu surumunu tavsiye edersiniz?

Reverser

Kendi adıma 15.04 tavsiye edip, kulllanıyorum.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

amon-ra

14.04 lts sürümünü tavsiye ederim. Güncellemelerle çoğu sıkıntılarından arındırılmış.

mr0

Oyunda oynuyorum yanliz ben, yani driverlere ihtiyacim var, bunu soylemeyi unutmusum :/

turkerataturk

14.04 kullanının driverları ''ek sürücü''lerden  kurabilirsiniz.
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

natgho

Ekran kartı için diyorsanız zaten aygıt yöneticisinden kendiniz extra kurabiliyorsunuz, güçlü bir makineniz varsa kubuntu gayet sade ve değiştirilmeye açık. Bence en güzel sürüm, son sürüm, hatta beta sürümü :)
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

heartsmagic

Konu başlıklarını daha açıklayıcı yazıp, bölümleri de daha isabetli seçersek seviniriz. Örneğin bu konu güvenlik bölümünde, istenen önerinin Güvenlik ile bir alakası var mıdır? Hani eğer varsa o yönde öneri yapılır.

Yapılır diyorum ancak bu başlıktaki öneriler tamamen "kişisel" olacaktır. Kişisel olmayan tek isabetli öneri "Desteği kesilen ve henüz kararlı olmayan sürümleri kullanma, kesilmeyenlerden ve kararlı olanlardan istediğin bir tanesini ihtiyacına göre kullan" önerisidir. Öteki türlü yapılacak her öneri kişisel olacaktır. Daha kararlı bir sistem ve uzun süreli desek istiyorsan LTS sürümlerden birini (örneğin 14.04), güncellik arıyorsan son sürümü (15.04) kullan.

Sürücü her sürümde kurulabilir.

Konu senin için çözüldüyse lütfen şu başlığa bak @mr0: cozuldukonusu
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

jaschar

Alıntı yapılan: amon-ra - 04 Ağustos 2015 - 20:06:44
14.04 lts sürümünü tavsiye ederim. Güncellemelerle çoğu sıkıntılarından arındırılmış.
+1.
bence de 14.x lts kur ubuntu kuracaksan.
projectdisco - state of art android distribution .

Sarp34

ben 15.04 de güncelledim çok pişmanım ubuntu 14.04 en iyi ubuntu sürümü olduğunu düşünüyorum
Küçük başlayım, büyük düşünün.

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: Sarp34ben 15.04 de güncelledim çok pişmanım ubuntu 14.04 en iyi ubuntu sürümü olduğunu düşünüyorum
Eğer internetiniz varsa 14.04, yoksa 15.04 yeterli kalacaktır.
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

meda

Ubuntu 14.04 iyidir. Linux tarafında güncel olmak pek iyi olmuyor. Yazılım hatalarının bulunması falan zaman aldığı için güncel sistemleri tavsiye etmem. Sistemi kurcalayım yeni yazılım ve yeni özellikler olsun derseniz de 15.04 . 3 hafta sonra 15.10 yayınlanır. 14.04 sevmezseniz 3 hafta onra 15.10 sıfır kurulum yaparsınız. Belirtiyim 2 sürüm arasında görsellik yöninden pek bir fark olmayacak sadece kullanılan yazılım ve depolar daha güncel.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: medaUbuntu 14.04 iyidir. Linux tarafında güncel olmak pek iyi olmuyor. Yazılım hatalarının bulunması falan zaman aldığı için güncel sistemleri tavsiye etmem. Sistemi kurcalayım yeni yazılım ve yeni özellikler olsun derseniz de 15.04 . 3 hafta sonra 15.10 yayınlanır. 14.04 sevmezseniz 3 hafta onra 15.10 sıfır kurulum yaparsınız. Belirtiyim 2 sürüm arasında görsellik yöninden pek bir fark olmayacak sadece kullanılan yazılım ve depolar daha güncel.
Güncel yazılım, yeni sürüm yazılım kullanmak daha iyi olmaz mı?
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

iskenderoguz

Alıntı yapılan: meda - 26 Eylül 2015 - 16:40:11
Ubuntu 14.04 iyidir. Linux tarafında güncel olmak pek iyi olmuyor. Yazılım hatalarının bulunması falan zaman aldığı için güncel sistemleri tavsiye etmem.

güncel yazılım kullanmazsanız güncelleme ile gelen hata düzeltmelerinden mahrum kalırsınız. bu cümle beta yazılımlar için doğru olabilir.

heartsmagic

Alıntı yapılan: iskenderoguz - 27 Eylül 2015 - 12:08:39
Alıntı yapılan: meda - 26 Eylül 2015 - 16:40:11
Ubuntu 14.04 iyidir. Linux tarafında güncel olmak pek iyi olmuyor. Yazılım hatalarının bulunması falan zaman aldığı için güncel sistemleri tavsiye etmem.

güncel yazılım kullanmazsanız güncelleme ile gelen hata düzeltmelerinden mahrum kalırsınız. bu cümle beta yazılımlar için doğru olabilir.

Kesin mahrum kalınır demeyelim. Eğer teknik anlamda bir sıkıntı yoksa düzeltmeler diğer Ubuntu sürümlerine de yansır.

Başlıkta görüyoruz ki öneriler "kişisel". @mr0 başlığa tekrar uğradığında merak ettiği cevapları aldığını söylerse bizler de konuyu kapatırız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.