[Çözüldü] Jupiter, tlp kurulumunda hata

Başlatan firenems, 23 Ekim 2015 - 23:25:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

firenems

Merhaba arkadaşlar,

Benim takıldığım bir konu var. Batarya, driver vb. yönetimi için Jupiter isminde bir program olduğunu öğrendim. Daha sonra onu kurmaya çalıştığımda paketlerin olmadığı hatalar aldım. Daha sonra araştırmam sonucunda artık Jupiter'in kaldırıldığı onun yerine tlp isimli programın olduğunu öğrendim fakat onuda kurmaya çalıştığımda, "sudo: add-get-repository: command not found" hatası alıyorum.

Sormak istediğim artık bu programlar kullanılmıyor mu? Bunların yerine ne kullanabilirim ? Ya da başka bir yerde hata mı yapıyorum.

Teşekkürler.

neynefes

betseg

Alıntı yapılan: firenemssudo: add-get-repository: command not found
add-apt-repository
olabilir mi? :)

firenems

Alıntı yapılan: betseg - 23 Ekim 2015 - 23:50:34
Alıntı yapılan: firenemssudo: add-get-repository: command not found
add-apt-repository
olabilir mi? :)

Evet sorun burdaymış. Jupiter'de tüm ihtimalleri deneyip bundada olumsuz yanıt alınca pes edip açtığım bir başlık oldu. :) İkinizede teşekkür ederim.

Ayrıca sormak istediğim bir soru var. Bende iki tane ekran kartı var. Jupiter'i yüklemek istememin sebebi driver'lar da sadece intel'i seçmekti. Fakat tlp de böyle bir şey göremedim. Ben nvdia ekran kartını hiç kullanmak istemiyorum. Bunu nasıl çözebilirim ?

neynefes

tlg

Jupiter desteği uzun süre önce sonlandı diye biliyorum. Çift ekran kartı için 2 seçeneğiniz var, 1. Bumblebee; NVIDIA kartını siz istediğiniz zaman çalıştırır, normal olarak Intel kullanır. 2. Prime; bu da istediğiniz kartı seçmenize olanak sağlar.

firenems

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum.