Mouse özelleştirme

Başlatan natgho, 13 Ekim 2015 - 21:36:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

natgho

Merhabalar;
İnternette biraz baktım ancak bulamadım, bir oyun mouse'um mevcut, windows için bir yazılım aracılığıyla yan tuşları, DPI tuşları farklı işlevlere atanabiliyor. Aynısını linux üzerinde yapmamın bir yolu var mı acaba?
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

fsutil

plazma

Hangi marka model fare var sizde?

natgho

Elimde INCA IMG-313GB mouse var, başlığı inceledim, orada DPI ayarlarını değiştirmek üzere bir soru sorulmuş, benim mouse'um şöyle;
http://akakce.cubecdn.net/inca/img-313gb-z.jpg
yanındaki 2 tuşa ve DPI duşlarıyla beraber sol butonun yanındaki tuşa özel görev atamak istiyordum.

Bunun için windows tarafında programı çalıştırıp kullanınca Mouse'un içerisinde bu özelleştirmeleri tuttuğu bir alan var ve yaptıklarım kalıcı olmuş oldu, ama benzer bir başka mouse'da aynı işlemi yapmak istesem nasıl yapabilirim onu merak etmekteyim.
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

plazma

Bende logitech g300 ve 300s var ikisinin uygulaması ayrı ayarları bende iwn tarafında yapıp kaydettim fare üstünde kalıcı oluyor, forumda daha if in cevapladığı bir başlık vardı onda linux tarafıdna ayar içinde bir betik miydi tam hatırlayamıyorum ama ayar için bir düzünleme vardı diye hatırlıyorum.