ssh ile vps ye bağlanamama sorunu

Başlatan rank1, 11 Ekim 2015 - 13:32:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rank1

merhaba arkadaşlar aradım bulamadım varsa cevap linki konuya yazıp kapanabilir. vps yi reinstall ettim ssh secure file transfer programıyla bağlanamıyorum. webmin ile giriş yapıyorum onda sorun yok, nasıl çözebilirim? şimdiden cevap yazacaklara tesekurler.

neynefes

Terminal üzerinden deneyip çıktıyı buraya geçebilir misiniz?
ssh kullanıcı@ip adresi

rank1

webminden girip verdim komutu çıktı şu şekil

Pseudo-terminal will not be allocated because stdin is not a terminal.
ssh: connect to host myipno port 22: Connection refused

ayrıca ssh secure file transfer  programındaki hata.

server responded algorithm negotiation failed
key exchange with the remote host failed.this can happen for example is the remote host computer does not support the selected algorithms

heartsmagic

Webminden vermeyeceksin komutu, oradan nasıl verilir gerçi onu da bilmiyorum. Evindeki makinenden vereceksin. Linux kullanıyorsan doğrudan uçbirime yazacaksın, Windows kullanıcısı isen Putty gibi bir araç kullanabilirsin.
Şu çıktı garibime gitti:
Alıntı Yapssh: connect to host myipno port 22: Connection refused
Vurgu yaptığım yerde ip adresi veya alan adı yazar, istek nasıl yapıldıysa artık. Bu Webmin'in marifeti mi yoksa sen komutu yanlış mı uyguladın bilemiyorum.

Sunucuda hangi dağıtım nasıl kuruldu? SSH servisinin çalıştığına emin miyiz? Konsol erişimi var mı? Webmin'de gösteriyordur servisleri, SSH çalışıyor görünüyor mu? Kullanıcı adı bilgilerinden emin misin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

rank1

Alıntı yapılan: heartsmagic - 12 Ekim 2015 - 21:32:36
Webminden vermeyeceksin komutu, oradan nasıl verilir gerçi onu da bilmiyorum. Evindeki makinenden vereceksin. Linux kullanıyorsan doğrudan uçbirime yazacaksın, Windows kullanıcısı isen Putty gibi bir araç kullanabilirsin.
Şu çıktı garibime gitti:
Alıntı Yapssh: connect to host myipno port 22: Connection refused
Vurgu yaptığım yerde ip adresi veya alan adı yazar, istek nasıl yapıldıysa artık. Bu Webmin'in marifeti mi yoksa sen komutu yanlış mı uyguladın bilemiyorum.

Sunucuda hangi dağıtım nasıl kuruldu? SSH servisinin çalıştığına emin miyiz? Konsol erişimi var mı? Webmin'de gösteriyordur servisleri, SSH çalışıyor görünüyor mu? Kullanıcı adı bilgilerinden emin misin?

evde windows kullanıyorum. putty yerine ssh secure file transfer client programı kullanıyorum. bu prgramla önceden bağlanıyordum sorun yoktu, taki vps yi reinstall yapınca bağlanamaz oldum. vurgu yaptığın yerde ip adresi yazılıydı, ben değiştirip yazdım o şekil. sunucuda debian 7 vardı ben reinstall kurarken debian 8 olarak kurdum. ssh servisinin  çalıştığını nasıl anlarım webminde? kullanıcı adı bilgilerinde sorun yok..

heartsmagic

"connection refused" sonucunu hemen mi söylüyor? SSH için port değişikliği yapıldı mı? Webmin ve SSH kısmına şuradan bakabilirsin:
http://doxfer.webmin.com/Webmin/SSH_Server

rank1

Alıntı yapılan: heartsmagic - 12 Ekim 2015 - 23:08:37
"connection refused" sonucunu hemen mi söylüyor? SSH için port değişikliği yapıldı mı? Webmin ve SSH kısmına şuradan bakabilirsin:
http://doxfer.webmin.com/Webmin/SSH_Server

evet hemen söylüyor. webminden filemin ile ssh portunu değiştirmiştim. inceleyim tesekkurler ustam. acaba tekrar debian 7 veya ubuntu son sürüm kursam düzelirmi?

heartsmagic

Port değiştirdiysen ilgili portla bağlan işte. Yeniden kuruluma gerek yok.
ssh kullanıcı@IP -p falanca_port

rank1

Alıntı yapılan: heartsmagic - 12 Ekim 2015 - 23:30:57
Port değiştirdiysen ilgili portla bağlan işte. Yeniden kuruluma gerek yok.
ssh kullanıcı@IP -p falanca_port

değiştirdiğim portlada bağlanamıyorum ssh secure file transfer client programıyla en baştaki mesajda yazdığım hatayı alıyorum. aslında herşeyi webminden yapıyorum ama tek crontab -e  dosyasında cron ayarlamak istiyorum onu bulamıyorum /var/spool/cron/crontabs içinde olması lazım değilmi?

heartsmagic

O zaman port konusunda sıkıntı vardır. Webmin için verdiğim bağlantıya baktın mı? Mutlaka SSH için bir ayar bölümü vardır orada. 

rank1

Alıntı yapılan: heartsmagic - 12 Ekim 2015 - 23:38:42
O zaman port konusunda sıkıntı vardır. Webmin için verdiğim bağlantıya baktın mı? Mutlaka SSH için bir ayar bölümü vardır orada.

inceleyim ustam, olmazsada yeniden reinstall ederim artık.