Recovery Mode Yardim

Başlatan tthacktt, 01 Ekim 2015 - 08:02:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tthacktt

Birkac gundur Laptop hic kapanmadi. Bugun ''Yeniden Baslat'' dedikten sonra Ubuntu giris sayfasina ulasiyor ama oncesind grafik hatasi veriyor. Sife giris ekrani geliyor ancak sifreyi girdikten sonra bazi hatalar veriyor (ekranda cok ani gorundugu ve hemen kayboldugu icin hatalarin ne oldugunu goremiyorum ve bilmiyorum) sonra tekrar sifre giris bolumune geri gelior.

ESC ile giris yaptigimda ''Recovery Mode'' kismina geciyorum ve orada aslinda tam olarak ne yapabilirim bilmiyorum ve hepsini denedim. ''Yetkili Konsol Komut Satiri'' uzerinden tahmin ediyorum ki, bazi hatalar duzeltilebilinir veya gecmise geri donus gibi bir durum olabilir. Konunun nereye acilmasi gerektigini bilmiyorum ve buraya actim, eger yanlis bir yere actiysam lutfen mazur gorun. Suan da anlik yardima ihtiyacim var. konsola nasil bir komut yazmaliyim ki, ubuntu 15.04 sadece kendi temiz haline geri gelsin. Iki gun once ''Virtual Box ve Test Drive'' kurmustum ancak calistiramamistim. Forum da, yardim istemistim ve benden istenen bilgileri vermis ve beni yonlendirdikleri sekilde bir takim kodlar girmistim. Belki de sorun bu islemlerden dolayi oldu veya virtual box yada test drive yuzunden oldu.
Once Hak Edeceksin ama Asla Haddini Asmayacaksin!

mendirec

Görüntü kartı sürücü sorunu olabilir mi? Sahipli sürücüler kurulu mu? Kurulu ise sürücü kaldırmayı deneyebiliriz.

tthacktt

olabilir bilmiyorum. Masaustunde yuklu fotograf le beraber giris sifresi kismi aciliyor ama sifreyi girince biraz bekleyip bazi hatalar veriyor ve sifre kismina geri geliyor. Hatalari goremiyorum cok hizli kyboluyor. Suan DVD'den ubuntu 14.04 deneme olarak kullaniyorum.yuklu sstem 15.04... Buradan yardim almak icin actim. Yapmam gerekenleri soyleyebilirseniz recovery mode ile acip konsola ulasip oradan kodlari girerek yapabilirim ama lutfen dikkate alirn, yapacagim her islem sonrasi size verecegim cevaplar hep zaman alacak zira her deneme sonrasi tekrar DVD uzerinden deneme olarak acmam gerekecek ve buda ortalama 15dk her deneme icin

heartsmagic

Eğer Virtualbox için denediklerin şuradakilerse onlar bir sorun teşkil etmez:
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=42617.msg559016#msg559016

Bunlar haricinde neler yaptın sistem üzerinde? İzinlerle oynadın mı örneğin, chmod, chown gibi komutları yürüttün mü? Nautilus'u sudo ile açmaya çalıştın mı?
Grafik kartı sürücüleri için uğraş verdin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

tthacktt

Merhaba; baya bir arastirdim ne yapacagim konusun da ama bir sonuca ulasamadim. Forumda da bir arkadas birsey sorup sonrasinda cevapsiz birakinca bir sure daha arastirmaya devam ettim. Her buldugum yontemde reset atip recpvery mode gecisi yapmak, denemek ve olmadi tekrar dvd uzerinden deneme surumunu acmak yine aramak derken derken baya yorucu ve can sıkıcı oldugu icin en sonund ayanamdim ve 15.04u kaldirip elimde olan 14.04 u kurdum, simdi 15.04e tekrar yukseltmeye calisiyorum.

Yani kisaca konuyu silebiliriz bile bosuna bilgi kirliligi olmasin diye yada belki bu sorunu daha sonra yasayan birileri olursa belki bu basliktan bir yardima ulasir.

Tesekkur Ederim

mendirec

@tthacktt, görevim çıktı o yüzden cevap veremedim. Yoksa elimden geldiği kadarı ile yardımcı olmaya çalışacaktım.

tthacktt

Est. Ben hesap sorar gibi birsey demedim, haddime de degil. Sadece uzun sure ugrastim ve hicbir sonuc alamadim ve surekli cd ye gec kapa recovery mode kapa cd derken sinirlerimi cok gerdi. En sonunda dayanamayip komple sildim... Sizinle kesinlikle alakasi yok...

heartsmagic

Konumuzu silmeyelim de, etiketlemeden kapatalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.