64 bit sisteme 32 bit bir uygulama kurmanın yolu var mı

Başlatan Nirvana4, 05 Eylül 2015 - 23:06:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nirvana4

Merhaba arkadaşlar, Guitar Pro 6 kurmak istiyorum ama 64 bit desteklemiyor. 32 bit sistem gerekiyor. İnternetten araştırdım ama pek anlayamadım.
Kurmamın bir yolu var mıdır acaba?

Floki

64 bit sistemler genellikle 32 bit programları destekler zaten. 32 bit sisteme 64 bit program kuramazsın.

parduscix

64 Bitin her zaman 32 bite uyumluluğu vardır.
Uygulamayı bırakın işletim sistemi bile kurulabilir.(denendi)

mozhan

64 ve 32 de ki bit sayısı işlemcinin içerisindeki register in bit sayısı yani tutabileceği maksimum değer ile alakalı bi durumdur. yani 64 bit işlemciler tek seferde daha büyük işlemleri daha az işlem ile yapabilir fakat bunun yanında ram e de fazla bit tutarak veri gönderilir genellikle bu yüzden ram fazla kullanılır. 32 bit değerler 64 bit içerisinde ilk 32 biti sıfır olarak saklanabilir. bu yüzden her 32 bit program 64 bitde çalışabilir ama bazen 32 bit kütüphaneler de gerekli olabilir.
When we ride on our enemies..

https://github.com/mustafaozhan

Nirvana4

Peki o zaman .deb paketini kurmaya çalışırken neden

Cannot install 'gksu:i386'

hatası alıyorum?

mozhan

Alıntı yapılan: ByDreaM - 05 Eylül 2015 - 23:45:19
Peki o zaman .deb paketini kurmaya çalışırken neden

Cannot install 'gksu:i386'

hatası alıyorum?
Bi bilgim yok açıkcası ben şuan ubuntu da kullanmıyorum deb paketleri ile uğraşmadım yani ama sizin soruna benzer bi başlık buldum

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1458626
When we ride on our enemies..

https://github.com/mustafaozhan

parduscix

dpkg kullan kurulur.
Apt-get ile kurması lazım. Depolarda iki paket birlikte bulunur zaten.

-DıLgEş-

64sistemde 32 bit paket kurulması lazım. Ubuntu packages searchtan paketleri indir ve şunu yaz...

sudo dpkg -i .paketadi.deb

Böyle olmazsa synaptic dene...
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

Nirvana4

Arkadaşlar kurmayı başardım ama
/opt/GuitarPro6/GuitarPro: error while loading shared libraries: libboost_system-gcc43-mt-1_39.so.1.39.0: cannot open shared object file: No such file or directory

bunu çözebilir miyim peki?

ulupınar

Alıntı yapılan: ByDreaM - 22 Eylül 2015 - 19:29:34
Arkadaşlar kurmayı başardım ama
/opt/GuitarPro6/GuitarPro: error while loading shared libraries: libboost_system-gcc43-mt-1_39.so.1.39.0: cannot open shared object file: No such file or directory

bunu çözebilir miyim peki?

Sisteminizde boost paketi yüklümü yüklü ise versiyon numarası farklı olduğu için linklendiği kütüphaneyi bulamıyor hata veriyor.
Alıntı Yap
~ $ pisi sf libboost_system
libboost_system aranıyor
boost paketi içinde usr/lib/libboost_system.so.1.58.0 dosyası var.
boost paketi içinde usr/lib/libboost_system.so dosyası var.

oasln

boost 1.39 sürümü çıkalı çok oldu. Ubuntu 12.04 de bile 1.48 var. Bence çalıştırmaya çalıştığın program çok eski. tuxguitar'ı da deneyebilirsin.
--