[Çözüldü] Steam Sorunu

Başlatan cahittemel47, 06 Eylül 2015 - 17:05:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cahittemel47

Arkadaşlar steam kurulumunu yapmaya çalışmaktayım.Forumda ve başka birkaç sitede daha araştırma yaptım ancak çözüm getiremedim.Terminal'e steam diye yazınca şu çıktıyı alıyorum.Her şeyi baştan sorunsuzca yapabileceğim bir çözümü olan varsa lütfen yardım etsin.
mr-robot@mr-robot:~$ steam
Running Steam on ubuntu 15.04 64-bit
STEAM_RUNTIME is enabled automatically
Installing breakpad exception handler for appid(steam)/version(0)
libGL error: unable to load driver: r600_dri.so
libGL error: driver pointer missing
libGL error: failed to load driver: r600
libGL error: unable to load driver: swrast_dri.so
libGL error: failed to load driver: swrast

heartsmagic

Forumda ne kadar araştırma yaptın bilemiyorum ama şunu denedin mi?
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=48104.msg550490#msg550490
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cahittemel47

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Eylül 2015 - 17:08:23
Forumda ne kadar araştırma yaptın bilemiyorum ama şunu denedin mi?
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=48104.msg550490#msg550490
Bunu denedim ancak değişen bir şey yok.Ve sanırsam bu yolladığın 32 bit için.64 bit için 32 yerine 64 yazayım diye bir düz mantık da kurdum ama farketmedi.

Edit:Bir sitede bir çözüm olarak şu komutlar verilmiş.Updating sayfası açıldı ama şimdi de steam penceresi açamıyorum.Başka bu konuda sıkıntı çeken olur diye buraya sitede yer alan komutları da paylaşayım.mv ~/.local/share/Steam/ubuntu12_32/steam-runtime/i386/lib/i386-linux-gnu/libgcc_s.so.1{,.disable}
mv ~/.local/share/Steam/ubuntu12_32/steam-runtime/i386/usr/lib/i386-linux-gnu/libstdc++.so.6{,.disable}

Ayrıca şunları da denerlerse yardımcı olabilir.
rm ~/.local/share/Steam/ubuntu12_32/steam-runtime/i386/usr/lib/i386-linux-gnu/libstdc++.so.6
rm ~/.local/share/Steam/ubuntu12_32/steam-runtime/i386/usr/lib/i386-linux-gnu/libgcc_s.so.1

sudo add-apt-repository ppa:xorg-edgers/ppa
sudo apt-get update & sudo apt-get upgrade

heartsmagic

Benim verdiğim çözümle aynı işi yapıyor aslında komut. Benim çözümde dosyalar siliniyor, senin bulduğunda ismi değişiyor o kadar. 32bit meselesi de değil konu, komut doğru yani.
Şu an ne hata veriyor peki uçbirimde?

cahittemel47

Son paylaştığım repository komutundan sonra program açıldı.Sorun çözüldü :)

heartsmagic

Grafik kartın nedir? İkinci sorunun sürücüyle alakalı olabilir. Zira o PPA'dan sürücü güncellemesi almışsındır. Çok zorunlu bir ihtiyaç da yoksa ben eklenmesi taraftarı değilim.

cahittemel47

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Eylül 2015 - 17:46:51
Grafik kartın nedir? İkinci sorunun sürücüyle alakalı olabilir. Zira o PPA'dan sürücü güncellemesi almışsındır. Çok zorunlu bir ihtiyaç da yoksa ben eklenmesi taraftarı değilim.
Amd Radeon

heartsmagic

xserver-xorg-video-ati paketi güncellendi yani? Ne gibi bir sorun vardı öncesinde? Pencere açılmıyor derken nereden açılmıyordu yani? Hani bunu irdeliyorum ki ATI sahibi birileri daha çıkarsa karşıma hatırlayayım. Çözümün PPA olduğuna kanaat getirmem gerekiyor ama bunun için. Söylediğim gibi normal şartlarda pek eklenmesi taraftarı değilim.

cahittemel47

Steam ne kadar tıklarsan tıkla açılmıyordu.Steam Launcher dosyası yükleniyordu ancak steam simgesine bastığında hiçbir şekilde ekranda birşey çıkmıyordu.Sizin verdiğiniz komutları girdiğimde de aynı durum devam etti ancak edit yaptığım yorumumda repository'den evvel yazdığım iki komuttan sonra updating ekranı çıktı.Sonra paket güncellemesinin devamında saniyesinde steam açıldı.

FireSwords

Açık kaynak AMD sürücüleri ile Steam tam uyumlu değil. İlla açık kaynak sürücüler ile kullanacağım diyorsan şu komutu girmeyi dene:

find ~/.steam/root/ \( -name "libgcc_s.so*" -o -name "libstdc++.so*" -o -name "libxcb.so*" \) -print -delete

heartsmagic

Dediğim gibi senin komutlarla benim komutlar aynı vazifeyi görüyor, neyse mesele o değil şimdi. Açılmamakta ısrar ediyor ve PPA'dan sonra açıldıysa ATI kullanan ve sahipli sürücü kullanmayanlar için aklımızda bulunsun bu konu.