[Çözüldü] GNU grub version 2.02~Beta2-9ubuntu 1 hatası

Başlatan fafnir35, 17 Ağustos 2015 - 20:58:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fafnir35

Merhaba, vbox yükledim pc kasmaya başladı ve ben de format atayım dedim. Win 10 ve yanına 15.04 yüklemeyi düşünüyordum. Önce Win usbsini taktım formata başladım ancak sistem hard diski biçimlendirmeye izin vermedi kuramadım ve vazgeçtim kurmaktan işlemi iptal ettim fakat başlıktaki hata ile açılıyor pc. Ne yapmalıyım,zor durumda kaldım?

heartsmagic

Bir şekilde diskin bozulmuş ve Grub doğru bir şekilde yüklenemiyor. Eğer Ubuntu bölümün yerli yerinde duruyorsa forumda "Yeniden Grub2 kurulumu" başlığını bulup uygulayabilirsin. Ancak, içinde bir ses diskin, en azından bölüm tablosunun bozulmuş olduğunu söylemekte. Canlı CD ile şu komutun çıktısını geçersen buraya fikir yürütebiliriz:

sudo fdisk -l
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

fafnir35

@heartsmagic, ubuntuya ulaşamadım o ekranda kaldım öylece. Biosta uğraştım sürekli; boot bölümünde usb aygıtımın bir altında UEFI ile başlayan bir şeklini de gördüm. Usb data traveler değilde UEFI usb data traveler ... olan sekmeyi 1. sıraya aldım ve ondan sonra disk biçimlendirmede sorun olmadan windowsu yükleyebildim. Acil işim olduğundan sadece windowsu kurdum, ubuntuyu kurarken umarım hata almam. Şimdilik sorun çözülmüştür. Teşekkür ederim.