[Çözüldü] Bozuk Sd Kart

Başlatan fsutil, 17 Ağustos 2015 - 21:22:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fsutil

Arkadaşlar iyi akşamlar.

Önceden beri sürekli sorun çıkaran bir sd kartım vardı. O zamanlar windows kullanıyordum ve chkdsk komutu ile kolayca çözüyordum. Fakat şuan Linux kullanmaktayım ve aynı sorun baş gösterdi. Ben de araştırdığımda Linux'ta, Chkdsk komutunun karşılığının fsck olduğunu gördüm. Kullandım fakat başarılı bir sonuç vermedi [1] . Ne yapmam gerekir, fikir verirseniz sevinirim.

EK: Gparted ile denetleme yapmaya çalıştığımda şu hatayı almaktayım :  Bozuk FAT: \ için sonlandırılmamış zincir.  dosfsck ya da scandisk yürütmelisiniz.
EK2 : Gparted ile veri kurtarmaya çalıştığımda ise gri ekran veriyor. Kilitleniyor.

[1]

root@BoraT:/home/asia# fsck -r /dev/sdb1
util-linux 2.20.1 deki fsck
fsck.fat 3.0.26 (2014-03-07)
/
  Contains a free cluster (2). Assuming EOF.
FAT32 root dir starts with a bad cluster!
root@BoraT:/home/asia#

heartsmagic

http://superuser.com/a/593805

Testdisk önerisi:

>Create a new log file
[Choose Disk]
>Intel/PC partition
>Advanced
[Choose Partition]
>Boot
>Repair FAT
[Accept Defaults and Write]
>(Q)uit until exited
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

fsutil

Hocam Photorec ile veri kurtarmayı denedim, başarılı sonuç verdi, dosyaları geliyor yavaş yavaş. Sağ olun. Sizin verdiğiniz aynısı mıydı emin değilim, sizin verdiğiniz direkt olarak dosyalar yerli yerinde mi gelecekti ? Çünkü Photorec ile geri getirdiğimde dağınık oldu da biraz ?

DÜZELTME: Evet sizin dediğiniz gibi çok daha iyi oldu, direkt olarak dosyalara erişebildim. Allah razı olsun. Sizin sayenizde Linux gibi nimetten yararlanabiliyoruz.

Kilitlenebilir.

heartsmagic

Veri kurtarma önerilerini de görmüştüm, fakat bu yolla aldığın hata düzeltiliyor diye geçtim öncesinde. Eğer çözülmeseydi ben de veri kurtarma önerecektim sonrasında. Çözdüğüne sevindim, teşekkürler güzel sözlerin ve etiket için.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.