Ubuntu açılmıyor.

Başlatan mirzado, 15 Temmuz 2015 - 03:45:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mirzado

Öncelikle herkese selam,

Ubuntuya nvidia driver yükledim. Girişi yaptım ardından tema yükledim. Yeniden başlat yaptıktan sonra bi daha açılmadı. Grub ekranında ubuntuyu seçiyorum. Ardından monitör kapanıyo tekrar açılıyo ama hiç bir şey yazmıyo. Tamamen siyah ekranda kalıyo. Acaba driver yüklenmesiyle ilgili bi sorun mudur yoksa yüklemeye çalıştığım tema ile mi ilgili? Ve tekrar nasıl açabilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

neynefes

Dediğiniz gibi muhtemelen nvidia'dan kaynaklanıyordur ama ilk açılışta giriş yapabilmişsiniz tema olarak hangi kaynaktn ne kurduğunuzu hatırlıyor musunuz? Bakalım eğer temadaysa sorun önce onunla başlayalım. Nvidia kısmı kolay terminalden sürücüleri kaldırıp açık kaynak sürücülerle sistemi tekrar açarız.

mirzado

Noobslab dan Mac Os teması yüklemeye çalışmıştım. Baktım tam anlamıyla olmadı bi reset atıyım dedim resetten sonra bu hale geldi.

turkerataturk

Nvidia Driver sorunu buradan kaldırma işlemi yapman gerekli sonra ek sürücülerden kurabilirsin.

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=21050.0
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

mirzado

Ubuntuyu hiç açamıyorum. Bu işlemleri recovery mode dan mı yapıcam?

Reverser

ekran kartı sürücüsünü yükledikten sonra sistemi yeniden başlatmış mıydınız ?

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

mirzado

Ekran kartını yükledikten sonra direk ubuntu açıldı. Ardından noobslab tan mac os temasını yüklemeye çalıştım. Bütün özellkleri uygulayamadım. Uygulayabilmek için reset atmak gerektiğini düşünerek reset attım. Bi daha da açılmadı

Reverser

o zaman ekran kartı ile ilgili bir sorun yok çok büyük ihtimalle. Tam olarak hangi özelliği uygulayamadınız hata aldınız mı ?

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

mirzado

uygulama penceresinin alt kısma gelip Mac lerdeki gibi görünmesini sağlayamadım.Onun dışında terminal in rengi falan değişti.kenardaki simgeler değişti. Ben de uygulama penceresinin aşağı alamadım belki reset gerekiyodur diye reset attım. sonra tekrar aılmadı işte

neynefes

Şunu mu denediniz?
http://www.noobslab.com/2013/05/mac-os-x-theme-for-ubuntu-1304-raring.html

Yanlış bakmadıysam plymouth ekranı ayarını yaparken initramfs'a dokunmuş. Açılış işlemlerini başlatan kısım değil mi kendileri? Eğer bu bağlantıdan ayar yapmaya çalıştıysanız nvidia değildir problem.

mirzado

Hayır şu adresteki temayı yüklemeye çalıştım. Gerçi ikiside benzer komutlara sahip herhalde.

http://www.noobslab.com/2014/11/mbuntu-macbuntu-1410-transformation.html

neynefes

Tüm adımları yaptınız mı? Son adımda şöyle bir uyarı var.
Alıntı YapWarning: Use this feature on your own risk, last time we received a lot feedback that it is making our system unusable. Please don't report any blank screen (If happens) issue after installing it. BTW it works just fine for me, I can't guarantee you that it will work for you. You have been warned.

mirzado

Hayır bunu görmedim. Tutorial ı izleyerek yapmıştım da adam zaten yazmış "ben uyarımı yaptım hata olursa senin sorunun birader" :) diye. peki recovery mode ile falan tekrar bu işlemi iptal etmemin bi yolu var mı biliyo musunuz?

neynefes

Tabi var recovery modda terminale düşüp kaldırmaya başlar deneriz. Acil mi işiniz? Şu anda işim var iftardan sonra ilgilenebilirim.

mirzado

Yok acil değil. Windowsla devam ediyorum zaten şu an. Teşekkür ederim

heartsmagic

O bağlantıdaki her maddeyi yaptın mı? Eğer öyleyse zaten Ubuntu, Ubuntu olmaktan çıkmıştır :)
Her madde için nasıl geri alınabileceğini anlatan notlar düşmüş yazar, onları kullan bakalım neler olacak. (revert back kısımları)

Kurtarma kipi ile açarsın sistemi, önce şunu uygularsın:

mount -o rw,remount /

Sonrasında geri alma işlemlerini yaparsın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mirzado

Teşekkür ederim birazdan deniyecem.

Peki bu yazdığın koddan sonra yüklemeyi kaldırmak için gerekli kodlar direk yazmaya mı başlayacağım yoksa farklı kodlar girmek gerekiyo mu öncesinde?

heartsmagic

Farklı bir şeye gerek yok, internet gerekecektir bazı geri dönme komutlarında.

neynefes

Ben gelmeye @heartsmagic yanıtlamış zaten :) Teşekkür ediyorum :)

mirzado

Herkese teşekkür ederim sonunda girebildim ubuntuya.

heartsmagic

Geçmiş olsun.
Çözülen konularımız için şöyle bir uygulamamız var: cozuldukonusu