[Nasıl] Gölgeli Pencereler

Başlatan feritarslan, 27 Haziran 2015 - 17:06:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

feritarslan

Arkadaşlar compiz-manager'ı kurcalarken şöyle * bir şey keşfettim ve paylaşmak istedim.Belki bilenler vardır ama bilmeyenlerde vardır kesinlikle, ayrıca forumda da arattım daha önce hiç verilmemiş. Herneyse sizde bu resimdeki gibi pencereleriniz olsun istiyorsanız anlattıklarımı uygulayın kolay gelsin. =)

1- İlk önce "Compiz-Manager" indirerek başlıyoruz, indirdikten sonra Compiz ayar yöneticisinden "Ubuntu Uniy Plugin" bölümüne giriyoruz.

2- Daha sonra "Decorations" sekmesine tıklıyoruz ve "Override Theme Setting" seçeneğini aktif yapıyoruz.

işte bukadar...  En baştaki resimde benim ayarlarım bu şekilde, burada Mavi olan kısım "Pencere Aktif değilken" Yeşil olan kısım ise "Pencere Aktif" olduğu zaman alacağı renktir. Şöyle birkaç görüntü koydum.

[IMG]http://i.hizliresim.com/OqjOAA.png[/img]
                CloneZilla

turkerataturk

Teşekkürler kardeşim iyi oldu pencere, ayarları kayıt ettim :)

Aslında sürekli compiz ayarlarını paylaşmak lazım çok güzel efektleri var tabi fazla karıştırınca da sorun yaratma ihtimalide var.
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

ata1

bence de conpiz ile fazla uğraşmamak lazım . örneğin güncelleme sonrası ben sorun yaşadım manjaroda
google kapatma ufaltma yani üstteki panel uçtu  masaüstü'ne sagtıkla ekran gidip geliyordun ne oldu diye araştırdım ki compiz hatası

compizi kaldır kurla duzeldi  ;D

cokomoko

tercihler>profilden kaydetmek istediğiniz profilinizi dışarıya aktar deyin favori.profile olarak kaydedin eğer olurda ayarları kaybederseniz, compiz bozulursa  içe aktardan favori.profile seçip eski ayarlarınıza geri dönebilirsiniz.
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

ata1

kaldır kur ile daha basit oldu zaten ayarlar compiz dosyasında olduğundan yeni kurulumda bile ayarlar geri geliyor. Tabi ev dizininden compizi silmezseniz  ;D

turkerataturk

Burayı karıştırın derim çok güzel efektler var ;)

[eklenti yönetici tarafından silindi]
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

cokomoko

evet hepsini randoma ayarlayın, her pencere için rastgele efekt çalışsın, çok güzel oluyor.
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

feritarslan

Arkadaşlar ben alıkınım format atmaya boza boza baya yol kat ettim, ayrıca compizede baya alıştım artık kurcalarken hiç bozmuyorum bozsam bile eski haline getirebiliyorum, pencere efeklerine gelince evet orası ilk kurcaladığım yerlerden birisi oldu, pencereleri bir görseniz birsi uçuyo, birisi zıplıyor acayip efektler var =)
                CloneZilla