Ubuntu(Backtrack 5) işletim sistemi başlatılamama sorunu

Başlatan BrainPaid, 10 Temmuz 2015 - 22:48:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BrainPaid

Wireless şifresi bulma konusunda bir arkadaş bana ulaştı. Biraz araştırmış ve Backtrack ile karşılaşmış. Bilgisayarına Backtrack kurmak istemişti ben de ilk kullanımında onu kurarsa sıkıntı yaşayacağını söylemiştim. Ubuntu kur demiştim ama dinlememiş. Backtrack 5 rc3 64-bit bulup kurmuş fakat backtrack'e girmek istediğinde hata alıyor. İş yerinde interneti varmış sadece. Bu yüzden fotoğraflarını istedim. Konuyu da ben açıyorum.

Backtrack 5 de Ubuntu üzerine kurulu olduğu için yardımcı olabileceğinizi düşünerek buraya konu açıyorum.

En başta windows'un işletim sistemi seçiniz ekranı geliyor. Ekranda Windows ve 'unetbootin' seçenekleri geliyor. Unetbootin'i seçtiğinde Linux'un grub ekranı karşımıza geliyor.

Bahsi geçen ekran budur.

---
Buradan hangisini seçerse seçsin şu hata ekranıyla karşılaşıyor.

---
Bir de grub üzeri uçbirim açabiliyormuş onun resmini de yolladı ben de koyayım onu da.

3 senedir dağıtımları sistemleri deniyorum ama daha önce böyle bir şeyle ben karşılaşmadım, sorunun ne olduğunu dahi çözebilmiş değilim. Tekrar kursun mu veya nasıl bir düzeltme yapılabilir? Yardımlarınızı bekliyorum.

Bilgisayar detayları:
İşlemci Türü: Intel Core i5, İşlemci Hızı: 2.6 GHz, Bellek: 4 GB, Sabit Disk: 500 GB, Ekran Boyutu: 15.6", Ekran Kartı: NVIDIA, Ekran Kartı Hafızası: 2 GB, Ekran Çözünürlüğü: 1366x768, Harici, İşletim Sistemi: Win 8.1, Notebook, Ekran Kartı Modeli: Nvidia 710M

neynefes

Mesaj içeriğini tam okumadım ama ilk cümlen benim ve bu forumdakiler için fazlasıyla iğreti geliyor. Wifi şifresi "çalmak" gibi böyle ucuz işlerle zaman öldürmek istiyorsanız başka forumlarda cevap arayabilirsiniz. Amacınız başka olacaksa sizin de dediğiniz gibi Ubuntu gibi bir dağıtım kullanarak Linux dünyasına adım atabilir. Diğer türlü devam edilecekse bu başlığa yardım göremeyeceksiniz. Karar sizin başka bir isteğiniz varsa seve seve yardımcı olurum bilgim dahilinde ama bu başlıkta olmaz.

BrainPaid

Alıntı yapılan: neynefes - 10 Temmuz 2015 - 23:39:55
Mesaj içeriğini tam okumadım ama ilk cümlen benim ve bu forumdakiler için fazlasıyla iğreti geliyor. Wifi şifresi "çalmak" gibi böyle ucuz işlerle zaman öldürmek istiyorsanız başka forumlarda cevap arayabilirsiniz. Amacınız başka olacaksa sizin de dediğiniz gibi Ubuntu gibi bir dağıtım kullanarak Linux dünyasına adım atabilir. Diğer türlü devam edilecekse bu başlığa yardım göremeyeceksiniz. Karar sizin başka bir isteğiniz varsa seve seve yardımcı olurum bilgim dahilinde ama bu başlıkta olmaz.

Konu kilitlenebilir teşekkür ediyorum

ata1

Alıntı yapılan: neynefes - 10 Temmuz 2015 - 23:39:55
++++++++1