ubuntu 15.10 ia32-libs kurulumu

Başlatan eray84, 19 Aralık 2015 - 14:58:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eray84

Arkadaşlar ubuntu 15.10 64bit makineme ia32-libs yüklemem gerekiyor. Yükleme esnasında aşağıdaki gibi hataları görüyorum. Yardımcı olurmusunuz.

Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti     
ia32-libs paketi mevcut değil, ancak başka paket içerisinden işaret edilmiş.
Bu durum bu paketin kayıp, eskidiği için bırakılmış, ya da başka bir
yazılım kaynağında bulunduğu anlamına gelebilir.
Yine de aşağıdaki paketler onun yerine geçecek:
  lib32z1 lib32ncurses5

N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'google-chrome.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'danielrichter2007-ubuntu-grub-customizer-wily.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
E: 'ia32-libs' paketi için kurulum adayı yok

neynefes

15.10 temiz kurulumla mı yüklendi? Eski bir paket olduğunu ve sisteminizde güncel paketlerin bulunduğunu söylüyor. Ne için bu pakete ihtiyacınız var?

eray84

ben qt creator arm cross compile yapmak istiyorum, bunun içinde bu pakete ihtiyacım var.

neynefes

Kurulumu nereden yapıyorsunuz peki? Kendi sitesinde lts sürüm için olduğu yazıyor.

eray84

aslında aşağıdaki linkte verilen adımları takip ederken, "Compiling qtbase" kısmında hata veriyor.

http://wiki.qt.io/RaspberryPi_Beginners_Guide

neynefes

Raspberry pi'ye mi kurmaya çalışıyoruz?

eray84

Evet, raspberry pi 2 ye kurmaya çalışıyoruz.

heartsmagic

Aradığın paket artık depolarımızda yok, ihtiyacın olan 32bit'lik kütüphaneler neyse ona göre tek tek kurman gerekiyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

-DıLgEş-

Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

heartsmagic

Eski depolara hiç bulaşılmasın bence :) Zira paket kaldırıldığı için en temizi neye ihtiyaç varsa onu bulup kurmak.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.