[Çözüldü] nvidia 331 hatası alıyorum

Başlatan atiasi, 13 Haziran 2015 - 14:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

neynefes

Hocam yapmanız gereken tek şey ek sürücüler üzerinden basit bir şekilde kurulum yapmak.
Veya uçbirimden şu komutu yürütmek.
sudo apt-get install nvidia-331

Sanırım sinir olup format attınız bilgisayara. Eğer format attıysanız güncellemeleri aldıktan sonra bu komutu yürütmeniz yeterli olacaktır.

heartsmagic

Nvidia sürücülerini elle kurmak da pek tehlikeli değildir, oradaki uyarı olur da sorun yaşanırsa en azından ne yapılacağının bilinmesinin iyi olduğudur. Kaldı ki, Nvidia sürücüleri zaten depolarda mevcut.

Gözünden kaçmasın, @neynefes söylemiş ama senin sisteminde Optimus yok, Bumblebee ile hiç uğraşmayacaksın.

Kartına en son son hangi Nvidia sürücüsü destek veriyor biliyor musun? Neyse bir bakalım.
http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/81761/en-us

340 sürücüsü destek veriyor. Eğer istiyorsan onu da kurdurabiliriz sana.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

atiasi

selam,
bu bağlantıdan indirip doğrudan kurabiliyor muyuz? Yoksa başka bir şeyler mi yapmak gerekiyor? Yine yanlış bir şeyler yapmak istemiyorum.
teşekkürler

heartsmagic

Elle kurmana gerek yok, ben sadece hangi sürücü destek veriyor diye bakmak istemiştim. Ek sürücülerden kurabilirsin doğrudan, Yazılım ve Güncelleştirmeler uygulamasını açıp Ek Sürücüler sekmesinden yapabilirsin bunu. Uçbirimden istiyorsan:

sudo apt-get install nvidia-340
Eğer şu an nvidia sürücüsü kuruluysa önce şunu yap ama:
sudo apt-get purge nvidia*
Ardından ilk komutla kurarsın.

Sonra sistemi yeniden başlatırsın. Olur da sistem açılmaz, masaüstüne falan gelemezsen ctrl+alt+f1 ile uçbirime düşer, kullanıcınla giriş yaparsın. Normal, sistemde kullandığın kullanıcı yani. Parolan yazarken görünmez, dikkatlice girersin. Sonra:

sudo apt-get purge nvidia*
sudo rm -f /etc/X11/xorg.conf
sudo reboot

İlk haline getirir sistemi. Yeniden falan kurmana gerek yok yani.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

atiasi

selam;
sorunum çözüldü gibi gözüküyor. bir kaç gün denemek lazım ama "çözüldü" olarak etiketlenebilir herhalde. Bilgisini ve zamanını paylaşan herkese teşekkür ederim.