[Çözüldü] Oturum Açılamama Sorunu Nvidia Optimus Hatası

Başlatan JMalkovich, 09 Haziran 2015 - 22:35:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

JMalkovich

Elle nvidia kurulumunu sorunsuz yapıp reboot ettikten sonra bir çok kişinin yaşadığı sorunu yaşadım ne konuk oturumu ne de kendi hesabımla giriş yapabildim. Sudo komutu ile yeni bir kullanıcı hesabı açıp onu da denedim yine giriş yapamadım. Şifremi yazdıktan sonra ekran kararıp tekrar oturum açma ekranına geliyor. Bütün konuları okudum bununla ilgili öğlen 12 den beri uğraşıyorum ancak çözüm bulamadım belki de yanlış şeyler yaptım. Sistemim optimus elle kurulum yaptığım için böyle bir sorunla karşılaştığımı düşünüyorum. Son kurduğum nvidiayı silmeye çalıştığım da uçbirimden hiç bir parça silinemiyor olarak gözüküyor. Bununla ilgili yardım edebilir misiniz? Küçük bir ayrıntı ubuntuya yeni geçtim çok fazla bir bilgim yok.

Çözüm: Eğer ki bir hata yapıp elle kurulum yaptıysanız ve yukarıda ki sorunla karşılaştıysanız;

Oturum açma ekranında Ctrl+Alt+F1 veya F2,F3 e basıp uçbirime düşün.

sudo apt-get update

Güncellemeyi gerçekleştirdikten sonra yine uçbirim içerisinden;

sudo apt-get --purge remove nvidia-*

Kodu uyguladıktan sonra bazı bölümlerin silinemediği uyarısı gelebilir. Bunlar kütüphane dosyalarıdır. Bunları da silmek için;

sudo apt-get autoremove

Bu kodu da uygulayıp her şeyi temizledikten sonra tekrar uçbirimden şu kodu yazıyoruz;

sudo apt-get install nvidia-331 bumblebee bumblebee-nvidia primus linux-headers-generic

Bumblebee kurulumunu tamamladıktan sonra (Bumblebee ne işe yarıyor diyenler için; https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=41898.0) sistemimiz reboot ediyoruz.

sudo reboot

Sonra masaüstümüze ulaşıyoruz  :)

ata1

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=21050.0
konunun sonkısmına bakınız .sorun yaşanması durumun da kısmına

turkerataturk

Tek tafsiyem ubuntuyu tekrar kur,,
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

JMalkovich

Sorunu 11 saatlik bir uğraştan sonra çözdüm aslında pek de zor değilmiş bilgisizlikten olsa gerek gözden kaçırdığım noktalar varmış. Basit bir anlatım da koydum belki birine yardımcı olur. @mustangank tüm yardımların için teşekkür ederim  :)

turkerataturk

''Mustafa Kemal ATATÜRK''

JMalkovich

heartsmagic

Sorununu çözmüş ve geri dönüş yapmışsınız ne güzel, teşekkür ederiz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.