[Çözüldü] Oturumum açarken siyah ekranla karşılaşıyorum Ubuntu 10.04

Başlatan kanki5659, 04 Haziran 2015 - 18:41:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kanki5659

Merhaba başlıktaki hatanın aynısını şuan yaşamaktayım. Grub dan ubuntu yu veya recovery mode da ubuntu yu seçmem halinde ekran tamamen siyah oluyor ve hiç * bir şey yapamıyorum ne terminale girebiliyorum, ne de masaüstünü görebiliyorum tamamen siyah, sanarsınız ki monitör kapanmış ne zamanki pc yi kapatma tuşuna basıyorum kapanırken çıkan ubuntu yazısını görüyorum fakat çizgilerin etrafı fosforlu bir şekilde ...

Ubuntu 10.04 x64bit (netbookun yavaş olmasından dolayı ve sanırsam tavsiye edilen sürümü olduğundan kurdum .... (https://wiki.ubuntu.com/HardwareSupport/Machines/Netbooks#Asus_Eee_PC_1215N )
Windos 8 le birlikte kuruludur, Ubuntu ya 95Gb yer ayırdım.

Asus 1215N
Nvidia ION
Intel entegre ekran kartı
Intel Atom D525 işlemci.

2 kere format attım ve ikisinde de aynı hata ile karşılaştım.
Driver güncellemesi sırasında Recommanded yazılı driverı kurdum.

Ubuntuda daha yeniyim.

yardımcı olmanız dileğiyle.

heartsmagic

@kanki5659, meselenin üzerine gidelim derdim ama 10.04'ün destek süresi dolalı çok oluyor. Lütfen daha güncel bir sürüm kur. Masaüstü olarak hafif bir şey seçersin eğer makinen eskiyse. Örneğin Lubuntu, Xubuntu gibi dağıtımları kurmayı dene. Sürüm olarak da 14.04 seçebilirsin örneğin, uzun süreli desteğe sahiptir kendisi. Yok, en günceli kuracağım dersen 15.04'e bakmalısın. Windows 8'i kendin kurduysan da UEFI kipinde olması veya olmamasına göre Ubuntu'yu da bu şekilde kurmalısın. Muhtemelen UEFI ile kurmuşsundur Windows 8'i, haliyle Ubuntu'nun da böyle kurulması gerekir. Viki'mizdeki Kurulum maddesinde UEFI konusuna değiniliyor.

Sorunlarını da böyle [Nasıl] anlatımlarında dile getirme, eğer aynı soruna sahip açık bir başlık yoksa gönül rahatlığıyla yeni bir başlık açabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

plazma

Lubuntu daha uygun olur yada ubuntu tabanlı linux lite os ta denenebilir

kanki5659

dün bayağı uraşmam karşılığında hiç bir sonuç alamamıştım ve ctrl+alt+F4 yaptığımda ekranın sol köşesi fosforlu olup kitleniyordu ta ki ctrl+alt+F6  yapana kadar ... (10.04 64bit te)

siz söylemeden önce biraz araştırma yaptım ve en hafif ubuntu sürümlerinde elementary os 14.04 64bit ile karşılaştım ... kurdum Sonuç= ekran arada bir siyah oluyor ( göz kırpması vari )
ve gayet pc işlemleri yavaşlamıştı pencere açma tarayıcı açma yazı yazarken takılmalar olsun ...

sonrada yaktım bütün gemileri ve ubuntu 14.04 64bit tahir sürümünü kurdum... Sonuç = 10.04'e göre açılıkş kapanış sürelerinde bariz artma, yavaş ve nadir de olsa takılmalar yaşıyor  fakat elementary os a göre daha *kararlı ve hızlı ...

yinede * her şey için teşekkürler daha soracağım çok şey olacağını varsayarak herkese teşekkür ediyorum ve bu tecrübemi bu tarz sorunlarla karşılaşacaklar için bir cevap olması ümidiyle herkese iyi günler.

heartsmagic

Eğer senin için konu çözüldüyse: cozuldukonusu
Biz yine Lubuntu ve Xubuntu gibi dağıtımları hatırlatalım sana. 14.04 sürümü kuracaksın yine, sadece dağıtım Lubuntu veya Xubuntu olacak.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.