cinamon üzerine mate kurulur mu yani sorun olur mu

Başlatan kantland, 31 Mayıs 2015 - 18:57:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kantland

geçenlerde mint cinomon da sorun olmuştu üsütne kurmuştum tüm dosyalar aynı kalmıştı mate yükleyince hata verir mi ve şunuda anladım cinamon ağırmış ilk yüklendiğinde mate le aynı gözüküyor ama kullanınca yavaşlıyormuş

karakartala

Menüde bazı uygulamalar çift görünebilir. Onun dışında bir sorun olacağını sanmıyorum. Cinnamon sistem kaynaklarını Mate'e göre daha fazla kullanır, doğru. Ancak sonradan ağırlaşma sorunu yapılan değişikliklere bağlıdır.

Reverser

mate'in kendi kullandığı bir kaç uygulama gelir misal, iki adet hesap makinesi olur vb. Ben kendi adıma default olarak gelen masaüstü ortamımı sonradan değiştirmiyorum.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

kantland

Alıntı yapılan: Reverser - 31 Mayıs 2015 - 23:24:57
mate'in kendi kullandığı bir kaç uygulama gelir misal, iki adet hesap makinesi olur vb. Ben kendi adıma default olarak gelen masaüstü ortamımı sonradan değiştirmiyorum.
masaüstününü linux mint için sormadım ubuntu için sordum daha önce ubuntu kurdum gnome eklentileri kurmuştum gnome kullanmıştım unity beğenmemiştim sonra öğrendim ki gnome içinde ayrı iso lar var mış ubuntunun üsütne gnome kurmak mı yoksa direk gnome iso mu çünkü diyelim beğenmedim tek tıkla başka masaüstüne  geçmek için mesela gnome eğnece amaçlı güzel ama sadece yazılılım işleri için şık olması önemli değil

kötükurt

Farketmez, sıfırdan kurarsan temiz olur. Mate, Unity ve GNOME bazı ayarları ortak dosyadan alıyor ama önemli bir sorun değil, bir de @reverser'in dediği gibi aynı işi yapan farklı yazılımlar oluyor.
"Cahil tutarlıdır kendi içinde, kötü olan yarı cahillerdir." İlber Ortaylı