[Çözüldü] grub karışıklığı

Başlatan ata1, 30 Mayıs 2015 - 21:05:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ata1

selam from arkadaşlarım

sizlerden bir konuda yardım istiyorum . kardeşimin kurcalaması sonucu arch ve grub açılırken grub da bulunan manjaro ve wındows
yanı 3 sıstem şimdi sorunum şu grubdan manjaroyu açınca kernel panık alıyorum sebebi şu kardeşim manjaroyu wındows boot ekranına eklemiş
oradan normal giriş saglanırken grup ekranından kernel panık veriyor ve archın kurulu olduğu resimdende anlayabilirsiniz
kısacası wındows boot ekranından manjaroya giriyorum .grubdan archa girilebiliyor .grubu lıve olarak yenıden hem majarodan hemde archdan yenıden kurdum ,sorun aynı şekılde devam etmekte
bu nedenle sistem 4 dakıkada açılıyor  bu durum nasıl duzelir yardımlarınızı bekliyorum

not: windowsu kaldıracağım ama manjaro grub ekranında kernel panik veriyor sorun asıl burada

[    4.770136] sd 0:0:0:0: [sda] Attached SCSI disk
[    6.139795] random: nonblocking pool is initialized
[    9.253344] EXT4-fs (sda4): mounted filesystem with ordered data mode. Opts: (null)
[   10.048211] systemd[1]: systemd 219 running in system mode. (+PAM -AUDIT -SELINUX -IMA -APPARMOR +SMACK -SYSVINIT +UTMP +LIBCRYPTSETUP +GCRYPT +GNUTLS +ACL +XZ +LZ4 +SECCOMP +BLKID -ELFUTILS +KMOD +IDN)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Mayıs 2015 - 03:38:53

arch harici silinip sadece manjaro kuruldu . grub ekranı geçilemedi sorunu dış forumlarda da araştırdımi
gelen yanıtlardan arch grub sorun yaratabildiği ve bunu düzeltmenin bir yolunun pek olmadığı bilgisine ulaştım.
sorun şu şekilde çözüldü. dısk komple formatlandı  bölümlendi arch önce kuruldu grub kurulmaksızın
ardından manjaro kuruldu ve grub 2 kurulum yapıldı 

hayırlı forumlar

cokomoko

Alıntı yapılan: eral - 30 Mayıs 2015 - 21:05:05
dısk komple formatlandı  bölümlendi arch önce kuruldu grub kurulmaksızın
ardından manjaro kuruldu ve grub 2 kurulum yapıldı 

hayırlı forumlar
Zaten ben de sana yeni bir bölümleme tablosu oluşturmanı önermiştim, çünkü senin disk epey karışmıştı.Sonuçta bu şekilde senin için daha sağlıklı oldu.Ayrıca bu da senin için iyi bir tecrübe olmuştur.
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

ata1

archdan grup onarma yada grub kurulumuda işe yaramadı grub ekranı

grub> ıle kaldım uğraştım ama olmadı  yenı kurduğum achda da sorunlarım var onlarla uğraşıyorum

turkerataturk

''Mustafa Kemal ATATÜRK''

ata1

arch yabancı forumlarda araştırdım bazen arch grub bu hataya neden oluyormus .
öneriler hep yenı kurulumdu . grub onarmayı ve grub yenıden yükleme yükseltmek hepsı benı grub beta 2.0.2 gıbı bır alanda
grub> ıle karşı karşıya bıraktı .
çıft sıstem kurulacaksa arch grub kurulmadan ubuntu yada manjaro grub kullanımı önerildi