[Çözüldü] TXT dosya oluşturma açma işleme

Başlatan asortman, 17 Mart 2015 - 22:25:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

asortman

merhabalar ben php de txt tarzı dosyalar oluşturup veri çekmek istiyorum.

$dosya = fopen("veriler.txt","a");
fwrite($dosya,"merhaba");
fclose($dosya);

bu tarz basit bişey bile yapmada sıkıntı yaşıyorum. bu oluşturulan .txt uzantılı dosya nereye kaydolur var/www/html in içine mi? başka bi yere mi bunu nasıl kontrol edebilirim google amcayı bi kaç kere turladım fakat hiç bi sonuç elde edemedim. kendim oluşturduğum bi txt ye bile erişemiyorum.

bi yardım edin sıkıntı ne olabilir.
ubuntu 14.04 LTS kullanıyorum
PHP Version 5.5.9-1ubuntu4.6 versiyonum bu.
eğer bu işi curl den yapabiliyosak onun da paketini yükledim. fakat gene beceremedim nereleri atlıyo olabilirim?

Reverser

Calistirilan dizinde olusturulmasi lazim cikti dosyasi.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

alquirel

Çalıştırdığın PHP dosyası ile aynı klasörde oluşturur dosyayı. Eğer mutlak bir yere oluşturmasını istersen tam dosya yolu kullanırsın. Mesela /var/www/html/veri.txt gibi.

Eğer çalıştığın dizin için izin sorunu yoksa sorunsuz çalışır.

cURL kütüphanesi yerel dosya sistemi ile çalışmak için değil, başka sitelere erişmek için kullanılıyor.

asortman

ben cURL ile herhangi bir internet sayfasının source code unu alıp bir txt dosyasına kaydedip okumak istiyorum. Kaynak kodu çekip sayfaya yazdırabiliyorum fakat bi txt oluşturup içine atamiyorum. txt bile oluşturamıyorum sıkıntı nerede olabilir. var/www/html dizinin de birşeyler oluşturmak ve kaydetmek için Alt+F2 yapıp "gksu nautilus" kullanıyorum acaba sorun burada mıdır?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Mart 2015 - 23:06:23

sizin de dediğiniz gibi izinlerdeymiş problem

sudo chmod -R 777 /var/www

bu komutu yazarak hallettim. çok sağolun

heartsmagic

Hani konu etiketlendiği için kapatalım ancak sunucu dışarı açık bir sunucu ise 777'nin zararlarını araştırıp izinleri buna göre düzenlemeni öneririz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.