Nvidia yeşil ekran

Başlatan Ori10, 22 Mart 2015 - 01:40:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ori10

renklerin böyle olması ekran kartı ile alakalı nasıl çözerim arkadaşlar.

heartsmagic

Canlı CD mi bu yoksa kurulu sistem mi? Nvidia sürücüleri kurulu mu? Ubuntu sürümü nedir?
ekrankomut
Çıktıları buraya aktar lütfen, bunu yaparken de şuradan yararlanırsın: kodetiketi
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Ori10

Alıntı yapılan: heartsmagic - 22 Mart 2015 - 01:42:23
Canlı CD mi bu yoksa kurulu sistem mi? Nvidia sürücüleri kurulu mu? Ubuntu sürümü nedir?
http://kb.ubuntu-tr.net/ekran-komutlari
Çıktıları buraya aktar lütfen, bunu yaparken de şuradan yararlanırsın: http://kb.ubuntu-tr.net/http://kb.ubuntu-tr.net/kodetiketi

sistem şuan usb ile live da çalışıyor. o görüntüyü görünce kurmaktan çekindim açıkcası. ubuntu sürümü: ubuntu-14.04.2;
istediğin çıktıları hemen gönderiyorum.
E: Package 'mesa-utils' has no installation candidate
ubuntu@ubuntu:~$ sudo apt-get install mesa-utils
Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
Package mesa-utils is not available, but is referred to by another package.
This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
is only available from another source

E: Package 'mesa-utils' has no installation candidate
ubuntu@ubuntu:~$ lspci | egrep "VGA|3D|Display"
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 4th Gen Core Processor Integrated Graphics Controller (rev 06)
01:00.0 3D controller: NVIDIA Corporation GK208M [GeForce GT 740M] (rev a1)
ubuntu@ubuntu:~$ glxinfo | grep render
The program 'glxinfo' is currently not installed. You can install it by typing:
sudo apt-get install mesa-utils
You will have to enable the component called 'universe'
ubuntu@ubuntu:~$ lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Xeon E3-1200 v3/4th Gen Core Processor DRAM Controller (rev 06)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation Xeon E3-1200 v3/4th Gen Core Processor PCI Express x16 Controller (rev 06)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 4th Gen Core Processor Integrated Graphics Controller (rev 06)
00:03.0 Audio device: Intel Corporation Xeon E3-1200 v3/4th Gen Core Processor HD Audio Controller (rev 06)
00:14.0 USB controller: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family USB xHCI (rev 04)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family MEI Controller #1 (rev 04)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family USB EHCI #2 (rev 04)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset High Definition Audio Controller (rev 04)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family PCI Express Root Port #1 (rev d4)
00:1c.2 PCI bridge: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family PCI Express Root Port #3 (rev d4)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family PCI Express Root Port #4 (rev d4)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family USB EHCI #1 (rev 04)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation HM86 Express LPC Controller (rev 04)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family 6-port SATA Controller 1 [AHCI mode] (rev 04)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 8 Series/C220 Series Chipset Family SMBus Controller (rev 04)
01:00.0 3D controller: NVIDIA Corporation GK208M [GeForce GT 740M] (rev a1)
0d:00.0 Network controller: Qualcomm Atheros QCA9565 / AR9565 Wireless Network Adapter (rev 01)
0e:00.0 Ethernet controller: Qualcomm Atheros AR8161 Gigabit Ethernet (rev 10)
ubuntu@ubuntu:~$ xrandr
Screen 0: minimum 8 x 8, current 1600 x 900, maximum 32767 x 32767
eDP1 connected primary 1600x900+0+0 (normal left inverted right x axis y axis) 382mm x 215mm
   1600x900       60.0*+
   1440x900       59.9 
   1360x768       59.8     60.0 
   1152x864       60.0 
   1024x768       60.0 
   800x600        60.3     56.2 
   640x480        59.9 
VGA1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
HDMI1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
VIRTUAL1 disconnected (normal left inverted right x axis y axis)
ubuntu@ubuntu:~$ support_test -p
support_test: command not found
ubuntu@ubuntu:~$ support_test -p --compiz
support_test: command not found
ubuntu@ubuntu:~$

heartsmagic

Sistemi kurmadan, güncellemeleri almadan net bir şey söylemek zor :) Kaldı ki elimizde Bumblebee kozu var, neticede Nvidia sürücüleri de kurulacak. Tek işletim sistemin Ubuntu olmayacaksa korkmana gerek yok, en fazla sorunu çözemeyiz sen de kaldırırsın. Karar senin bu aşamada. Canlı CD üzerinden fazlaca bir şey deneyemeyiz ne yazık ki.

Bumblebee için bu bölümdeki sabit başlığımıza bakabilirsin.

Ori10

Alıntı yapılan: heartsmagic - 22 Mart 2015 - 01:59:29
Sistemi kurmadan, güncellemeleri almadan net bir şey söylemek zor :) Kaldı ki elimizde Bumblebee kozu var, neticede Nvidia sürücüleri de kurulacak. Tek işletim sistemin Ubuntu olmayacaksa korkmana gerek yok, en fazla sorunu çözemeyiz sen de kaldırırsın. Karar senin bu aşamada. Canlı CD üzerinden fazlaca bir şey deneyemeyiz ne yazık ki.

Bumblebee için bu bölümdeki sabit başlığımıza bakabilirsin.

bugün android yazarken oluşan bir kaç hatadan dolayı bir projemi baştan sona editlemem gerekti. ( windows'a teşekkürler). makinadaki tek işletim sistemini ubuntu yapmayı veya java,android ve php üzerine yazarken bana dert olmuycak bir işletim sistemi kullanmak istiyorum.

120gb ssd disk var. onun üzerinde ubuntu kurup windowsdan tamamen vazgeçicek durumundayım.

sistemi tam kurmadan herhangi * bir şey deniyemiyoruz sence lts 15 i mi beklemek daha doğru olur bunu kurmak mı?

edit: sistem uyuyup uyandıktan sonra renkler kendine geliyor ama titremeye başladı ekran bu sefer

heartsmagic

15.04 LTS sürüm değil, 16.04 LTS sürüm olacak. Beklerim diyorsan yaklaşık bir sene daha beklemen gerekiyor. Ancak gerek yok, 14.04 zaten LTS ve uzun süre desteği var adı üzerinde. Tek sistem kullanımı için bir şey diyememe ne yazık ki, Linux'ta arayıp da bulamayacağın bir şey olabilir ya da olmayabilir. Bu tamamen sana bağlı. Benim önerim yine çift sistem olacak yeni geçen arkadaşlar için.

Titreme vs. gibi sorunlar için söylediğim üzere kurulu sistem üzerinde kurcalama yapmalıyız. Çözeriz veya çözemeyiz net bir şey söyleyemem ancak kurulu sistem olmayınca bir şey denemek güç.