[Çözüldü] Word Programı Başlatıcı Sorunu

Başlatan emrah_13, 22 Mart 2015 - 10:34:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emrah_13

Merhabalar,
Word programı için Ubuntu'nun sol taraftaki başlatıcısına kendim kısayollar ekledim. Excel ve Powerpoint programlarında herhangi bir başlatma sorunu olmamasına rağmen Word programını başlattığımda benim atadığım kısayol ile program başlamıyor ve başlatıcının alt tarafında yeni bir başlatma meydana geliyor. Aşağıdaki resimde bunu göstermeye çalıştım. Ben programın en üstte yer alan Word simgesinde görünmesini istiyorum; ama program yeni bir başlatma ile en alttaki Word simgesinde başlıyor. Excel ve Powerpoint programları, tıkladığım zaman benim başlatıcıya yerleştirdiğim kısayollarda görünüyor. Buradaki simge sorunun bir çözümü var mıdır acaba? İlginiz için teşekkür ederim.

Gönül neyi severse güzel odur.

if

@emrah_13, başlatıcıyı oraya nasıl eklediniz?

Reverser

dizin farklılığından dolayı böyle bir sorun yaşanıyor olabilir ya da başlatıcı eklerken yanlış bir şey yapılmış olabilir.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

emrah_13

Alıntı yapılan: if - 09 Nisan 2015 - 12:13:39
@emrah_13, başlatıcıyı oraya nasıl eklediniz?

Başlatıcıyı, Office programlarını kurduktan sonra masaüstüne çıkarılan kısayolları sürükleyerek ekledim. Önce simgesinin değiştirdim ve sonra da sürükleyerek başlatıcıya ekledim. Yalnız daha önce bu sorunla karşılaşmamıştım. 14.04 dağıtımının 64 bit sürümünde bu sorunu yaşadım. Bu sorunla beraber yaşadığım ve forumda yazdığım diğer iki sorun da daha önce yoktu.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

emrah_13

Bu sorunun bana çok ilginç gelen bir çözümünü buldum. Ben PlayonLinux programı ile Microsoft Office yükledikten sonra masaüstüne attığı kısayolları, "Kısayollar" adı ile bir klasöre atıp "Ev Dizini"nin içerisine taşıyıp oradan sürükleyerek başlatıcıya yerleştiriyordum. "Ev Dizini"nin içerisinde bulunan "Şablonlar" klasörünün içerisine bu klasörü taşıyıp oradan kısayolları başlatıcıya sürüklediğimde bu sorunu yaşamadım. Böylece sorun çözülmüş oldu. :)

if

Garip bir çözüm:) @heartsmagic'in istediği çıktılara baksaydık keşke.