Wine İle Oyun Açamıyorum

Başlatan thescorpion, 21 Mart 2015 - 23:23:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

thescorpion

Arkadaşlar kusuruma bakmayın yeni linux kullanıcısıyım ve ubuntu beni çok etkiledi bazı kullanıcıları sorunsuz oyunları açabilirken ben çok araştırmama rağmen oyunları açamadım.
Net pakaetlerini yükledim, ekran kartını güncellemeyi denedim vb. şeyler denedim fakat çözüme ulaşamadım Ubuntu 14.04 Lts kullanıyorum bir yardımcı olsanız.
Şimdiden alakanız için teşekkür ederim, yardımlarınzı bekliyorum.

heartsmagic

Oyun ama hangi oyun :) Her oyun sorunsuz olacak diye bir durum söz konusu değil ne yazık ki. Bazıları hiç çalışmayabilir bile. Neticede Windows için yazılmış oyunlardan bahsediyoruz burada. Hangi oyundan bahsettiğini aktarırsan tecrübeli arkadaşlar yardımcı olmaya çalışırlar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

thescorpion

Counter Strike Source kardeşim.

ultimate

thescorpion

Denedim fakat belirttiğim gibi daha yeniyim css yi torrent yukledim ve wine ile kurdum sonra güncelledim güncellerken (wine ile) bir sorun yaşamadım.
Playonlinux u biraz karıştırdım fakat çözemedim.   :(

ultimate

Alıntı yapılan: thescorpion - 22 Mart 2015 - 00:21:17
Denedim fakat belirttiğim gibi daha yeniyim css yi torrent yukledim ve wine ile kurdum sonra güncelledim güncellerken (wine ile) bir sorun yaşamadım.
Playonlinux u biraz karıştırdım fakat çözemedim.   :(
Playonlinux crack atılmış veya modlanmış oyun dosyalarına destek vermiyor bildiğim kadarıyla sizin edindiğiniz iso da bu şekilde sanırım.
Aldığınız hatayı yazsaydınız keşke.İnternet ortamında cs source on linux gibi aramalara bakın derim.
Wine için winetricks deneyebilirsiniz.Belli başlı birkaç windows bileşenini ve önemli gördüğünüz font paketlerini yükleyip fontfix yapıp tekrar deneyin.
Bu paketler dotnet20,vcrun,msxml,visualc++,mono,directx versiyonları olabilir.

thescorpion

Aldığım belli bir hata yok oyunun .exe uzantılı dosyasına tıklayınca wine açılıp hemen kapanıyor bu kadar.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Mart 2015 - 08:20:13

Yok mu yardımcı olabilecek birisi???

plazma

Daha öncede sorulmuştu, doğal sürümü var oyunun wine da çalıştırsanız bile performans kaybı yaşarsınız. Uçbirimden çalıştırıp ne hata verdiğine bakmak lazım ayrıca görmeden yorum atamayız.