Firefox Arama Motorları

Başlatan olaki, 10 Mart 2015 - 00:07:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

olaki

Ubuntu 14.04 üzernde Firefox 36.
Arama motorları penceresinde eskiden diğer seçenekler olurdu.. şimdi boş görünüyor.
Firefox'ın uygulaması mı değişti yoksa benimkinde mi bi sorun var, anlamadım.

Sizinki nasıl?

*ek: şimdi farkettim, foruma gelince o kutuda + ile forum araması beliriyor. :)

sezmen

Sanırım aşağıdaki ekran görüntüleri yardımcı olacaktır:

Linux merakla başlar, bağımlılık yapar. Linux gönül işidir.

https://500px.com/sezginmendil

olaki

@sezmen, ilginiz için teşekkür ederim.
"arama motorlarını yönet" diyince bütün motorları görüyorum, işaretli... ama, ön pencerede yoklar; sadece yeşil bir '+' ile ubuntu tr var.
Ayrıca ben ubuntu tr motorunu eklemediğimi de hatırlamıyorum, ama o var!
Bi'şeyler çengelliyor ama ne, bilemedim.

Bir soruna tek kişinin sahip olması da kötü bir duygu imiş. :)

alquirel

@olaki,

Muhtemelen adı "sorun" olmayan bir durumu irdeliyorsunuz :)

Yeşil artı işareti, etkin sekmedeki sitenin Firefox arama motorları için destek verdiğini gösteriyor. Yani "bu sitenin arama özelliğini benim arama kutumla bütünleştirebilirsin" diyor. Bu bir süre önce forumun arama sayfasını yenilediğimde eklediğim bir özellikti. Demek ki Firefox son sürümünde bunu bir de yeşil artı işaretiyle gözümüze sokmayı tercih etmiş.

Göremiyorum dediğiniz arama motorları da aramak için bir şeyler yazmaya başladığınızda görünüyorlar.

olaki

Teşekkürler @alquirel. :)
Aynen dediğiniz gibi.. Epeydir kullanmıyordum ve ısrarla yazmadan motoru seçme/değitirme alışkanlığımla debelenip duruyordum.

sezmen

Eklediğim birinci ekran görüntüsünde arama yapılacak kelime girilince hangi arama motorunu kullanacağınızı seçebileceğiniz alan çıkıyor altta.  Herhangi arama moturunu ön tanımlı yapmak için de ikinci ekran görüntüsündeki bölümü kullanabilirsiniz.
Linux merakla başlar, bağımlılık yapar. Linux gönül işidir.

https://500px.com/sezginmendil