Kendimi Linux üzerinde geliştirmek istiyorum ama kararsızım

Başlatan t1000, 07 Mart 2015 - 02:10:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

t1000

Merhabalar,

İlk programlama dili öğrenmem python olmuştu.Ve linux kullanıyordum..Yeni ve güzel pc alınca .net tabanlı öğrenmeye başladım.Ve açıkcası .net linux kullanımındaki heyecanım ve çalışma şevkim yok..Ve üni. yeni biitirdim(mühendis değilim.) ne zaman bir proje üstüne uğraşsam reel sorunla karşılaşıyorum komik ama gerçek ve açıkcası hep aklında linux ve açık kaynak aklımda..Ve açıkcası .neti bi tarafa atıp python,php,java öğrenesim geliyor açıkcası korkuyorum .net taraflı öğrendiklerim çöpe gider ve onca zaman boşa gidermi diye..Çok üst düzey değilim...Masaüstünü tamamen linux kurabilirim çok kararsızım ubuntu ve pardus forumlarında bolca projeye zamanımı harcama vaktim var.(ayrıyetten iş arıyorum) sizce ne yapmalıyım..Hep denmiştir 1 konuda uzman ol diye..klasik neyi seçmeliyimden ziyade hep aklımda linux ve açık kaynak yatıyor ama sektörde işsiz kalmaktan korkuyorum...Sizce ne yapmalıyım :)

tefoski

- HTML 5 ve
- Java öğrenirsen,
- işsiz kalmazsın ...
BirDost

btoprak

Bu ilk mesajım gerçi ama yine de yazmaya cesaretim geldi.

Pardus işletim sisteminin geliştirilmesiyle Tübitak'ta uğraşan bir grup var diye biliyorum. İş bulma açısından bakarsanız Pardus'un hitap ettiği küçük bir azınlık var bu açıdan bakıldığında. Ubuntu işletim sistemini uzun süredir kullanıyorum ama bununla uğraşanlar genelde gönüllülük esası üzerine çalışıyorlar gibi.

Ama yukarıda arkadaşın dediği gibi HTML5, Php, Java öğrenirseniz ve kendinizi geliştirirseniz piyasada aç kalmazsınız bence de. Web tasarımı ile uğraşabilirsiniz. Linux üzerine yönelmeniz .net bilgilerinizin körelmesine neden olmaz bence. Uzun süre önce değişik programlama dilleri öğrenmiştim. Tekrar aktif olarak kullanmaya başlamam için kısa bir göz atma yeterli olacaktır diye düşünüyorum, bu bilgiler kolayca unutulmuyor...

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.