[Çözüldü] Ubuntu kurulum türü

Başlatan yavuz34, 11 Şubat 2015 - 14:47:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yavuz34

Arkadaşlar bilgisayarım da windows 7 var . Ubuntu yu kurarken belirlenen bir işletim sistemi yok diyor ne yapmalıyım Teşekkürler simdiden

yavuz34

birader onlara bakmaktan gozlerım yoruldu. orda yok cozum için bi sey
bende bu ekran cıkıyor ondan sonra ne yapmam gereklı
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Dosya:%C3%87al%C4%B1%C5%9Fan_CD_02.png

hüseyinbozan

merhaba yavuz öncelikle hoşgeldin. windows direk yükeleme ekranı açtığı gibi ubuntuda yönlendirme ekranı açmış. bende yüklerken aynı ekran ile karşılaştım. orada ıntalls ubuntu yazan yere tıklar isen ubuntuyu yüklemeye başlayabilirsin. kolay gelsin.

heartsmagic

Viki'mizdeki Kurulum maddesindeki UEFI konusunu ayrıca okumalısın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Reverser

Alıntı yapılan: hüseyinbozan - 11 Şubat 2015 - 16:02:54
merhaba yavuz öncelikle hoşgeldin. windows direk yükeleme ekranı açtığı gibi ubuntuda yönlendirme ekranı açmış. bende yüklerken aynı ekran ile karşılaştım. orada ıntalls ubuntu yazan yere tıklar isen ubuntuyu yüklemeye başlayabilirsin. kolay gelsin.

Ubuntu kurulum ekranında çıkan "windows' un yanına kur" seçeneği çıkmıyormuş sanırım. @yavuz34 onu anlatmaya çalışmış anladığım kadarıyla.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

hüseyinbozan

onu bilemicem hocam, birde ben bakayım yükleme anlatımlarına. ubuntu deneyin yapsa peki sistem kalkmıcak sonuçta dimi?

yavuz34

Ubuntu wiki ye baktım beyler çekirdek sistem felan oralara girince benim sorunuma yakın şeyler var

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Şubat 2015 - 11:13:40

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Dosya:Çalışan_CD_04.png   beyler bende de --çizgi çıkıyor ondan sonra ne yazmam gerekli . Yardımcı olur musunuz
quiet splastan sonra --geliyor oraya ne yazmam gerekli

heartsmagic

@yavuz34, forumda sadece "beyler" yok, hatırlatmış olalım :)

Şimdi, senin sorunun tam olarak nedir? Ubuntu CD'si veya USB'si ile kuruluma geçiyorsun? Kurulu Windows mu görünmüyor? Kuruluma geçtiğinde tam olarak ne oluyor? Bölüm ayırma kısmında "Başka bir şey" dediğinde bölümler mi görünmüyor? Kısacası sorunun tam olarak nerede? 

Biraz daha noktalama işaretlerine dikkat ederek, biraz daha açıklayıcı yazmaya çalışırsan hem daha iyi anlaşılır hem de daha güzel yardım alırsın. 
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

yavuz34

Doğru söylüyorsun kusura bakmayın arkadaşlar. 
Usb ile kuruluma geçiyorum.  Ondan sonra boot ayarlarından install ubuntu dedikten sonra quiet splast yazisindan sonra -- işareti çıkıyor bunu da geçtikten sonra ubuntu desktop geliyor ekran ve install tıklayınca dil seçeneğini seçtikten sonra bu bilgisayar da bir işletim sistemi yok diyOr. Dıskı sil felan çıkıyor bende onlardan birini isaretlemedigim için oyleyece kalıyorum.  Normalde pc de Windows 7 kurulu neden öyle yazıyor anlamiyorum

siberoloji

Sanırım windowsun tam kapanmaması sorunu. Windows 7  Güç ayarlarından Hızlı Başlat seçeneği iptal edilerek windows kapatılırsa disikiniz tam olarak kapanır ve ancak o zaman kurulumda windows olan bölümü görebilirsiniz.
Windows 7 içerisinde;
1. cmd programını üzerine sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştırın.
2  powercfg -h off
komutu ile hibernation özelliğini iptal edin. Tekrar açmak isterseniz (powercfg -h on) komutunu çalıştırabilirsiniz.
3. Windowsu bu şekilde kapatıp Ubuntu kurulumunu tekrar deneyin.

yavuz34

Alıntı yapılan: siberoloji - 13 Şubat 2015 - 00:02:40
Sanırım windowsun tam kapanmaması sorunu. Windows 7  Güç ayarlarından Hızlı Başlat seçeneği iptal edilerek windows kapatılırsa disikiniz tam olarak kapanır ve ancak o zaman kurulumda windows olan bölümü görebilirsiniz.
Windows 7 içerisinde;
1. cmd programını üzerine sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştırın.
2  powercfg -h off
komutu ile hibernation özelliğini iptal edin. Tekrar açmak isterseniz (powercfg -h on) komutunu çalıştırabilirsiniz.
3. Windowsu bu şekilde kapatıp Ubuntu kurulumunu tekrar deneyin.

Verdiğiniz 2. Maddeyi cmd nin içinde mi yazacagim

grayloop

@yavuz34
Evet, oraya yazılacak.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

yavuz34

Arkadaşlar usb takip F12 e basınca ilk olarak bu ekran çıkıyor

[eklenti yönetici tarafından silindi]

grayloop

En altta olan Verbatim'i seçeceksiniz. USB bellek o sanırım.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

yavuz34

Alıntı yapılan: gridongu - 13 Şubat 2015 - 15:10:15
En altta olan Verbatim'i seçeceksiniz. USB bellek o sanırım.

Evet onu seçtim 2 tane daha foto aTicamda sıkıntı veriyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Şubat 2015 - 15:20:32

Arkadaşlar ubuntu yu kurmaya başladım. Yardımlarınız için hepinize tesekkurler

karboran

Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !