[Çözüldü] İşlemci üzerindeki ekran kartı

Başlatan onur_barlas, 17 Şubat 2015 - 16:25:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

onur_barlas

Merhaba

Core 2 duo olan bir sistemim vardı ama anakart öldü, şimdi yeni anakart ve işlemci alacağım. Şimdiki işlemcilerin üzerinde ekran kartı varmış, Intel Core i3 4160 Soket 1150 işlemcisini almayı düşünüyorum, bunun üzerinde    Intel HD Graphics 4400 ekran kartı varmış, bu kartın Ubuntu üzerinde iyi performans gösterdiğini okudum. Bu teknolojiyi ilk defa kullanacağım, kafamda bazı soru işaretleri oluştu yardımcı olursanız sevinirim.

1 - Ubuntu live dvd'yi takıp kurulum yaptığımda bu inte 4400 kartın sürücüsü "sistem ayarları"nda "ek sürücüler" bölümünde yüklenebiliyor mu?
2 - İntel'in kendi sürücülerini yüklemek daha mı iyidir?
3 - Asıl kafamı karştıran almak istediğim anakartta onboard ekran kartı var, bu sorun yaratır mı?  Onborad cihazlar herhalde biostan kapatılıyordur, bu kartı biostan kapatınca sorun olmayacağını düşünüyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

neynefes

İşlemcilerin grafik arabirimleri için herhangi bir kurulum yapmanıza gerek yoktur. Sürücüyü otomatik olarak tanıyacaktır.

onur_barlas

Şu an harici ekran kartına dvi kablo ile bağlanıyorum, işlemci üstündeki ekran kartını kullandığım zaman monitör bağlantısı nasıl olacak?

mendirec

Dvi çıkışı olan bir anakart alırsın, olur biter :)

matrax_41

Ekran kartı işlemcisinin merkezi işlemci üzerinde olmasının kullanımda bir farkı yok. Yine anakartta ilgili çıkışlar var. Önceden anakartta olan grafik işlemci şimdi merkezi işlemcinin içinde sadece.

onur_barlas

Buradan anladığım anakartta dvi çıkışı olursa o zaman işlemci üzerindeki ekran kartını sorunsuz kullanabildiğim, yanlış anlamadım değil mi?

matrax_41

Monitörünüz dvi girişli ise dvi çıkışı olan bir anakart alırsanız bağlayabilirsiniz.