Ubuntu restricted extras - TTF yükeme sorunu

Başlatan grayloop, 26 Şubat 2015 - 20:44:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

grayloop

Ubuntu 14.04 kurduğum son 3 bigisayarda Ubuntu restricted extras içerisindeki True Type fontların yükenmesinde sorun yaşadım. Yazılım Merkezi'nden yüklediğimde kurulmuyor. Sorunu her seferinde sudo aptitude reinstall ttf-mscorefonts-installer ile çözmek zorunda kaldım. Sorun çözülüyor, ancak bu durumun neden meydana geldiğini bilmiyorum. Bu konuda bir fikri olan varsa paylaşabilir mi?
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

Reverser

Ubuntu normalde kurulduğunda mscorefonts ile birlikte mi geliyor ? Benim bildiğim bu fontlar EULA yüzünden sonradan kuruluyor yani kullanıcıya bırakılıyor.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

grayloop

H. Yavuz

neynefes

Hocam aynı sıkıntıyı bende yaşadım. Sizin verdiğiniz komutla değilde direk apt-get install ekstra paketler diye terminalden kurulum yapıyorum hep. Terminalden kur dediğim zaman fontlara geldiğinde sözleşme gibi bir metin çıkıyor ordan tmm dediğimde kurulum yapıyor.

grayloop

Ben de uçbirimden kurup onaylıyorum. Ama eski sürümlerde bunu yaşamamıştım. 14.04'de karşılaştım bu durumla. Bunun nedenini merak ediyorum.
                                 H. Yavuz

Reverser

politika değişmiştir muhtemelen nedeni nedir tam bilmiyorum biraz bakındım ama bir sonuca ulaşamadım.

XFCE ROCKS !