Eclipse altyapısını kullanarak kişisel program yapabilir miyiz ?

Başlatan Kaanx, 09 Aralık 2014 - 12:47:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kaanx

Merhaba ,

Bildiğimizi eclipse open source bir proje ve bir çok firma da bunu kullanmaka örneğin Atollic , Tessy , vs ... eclipse üzerine inşaa edilenler. Bende kendi yapacağım projece eclipse tabanını kullanmak istiyorum.  Design ui plug inler gibi. Mesela XML parser kullanmam gerekicek fakat toolbar değişmeli iconlar acılıs görüntüsü vs. seyleri kendime göre configure etmem lazım. Dediğim gibi arka planda da XML parser , Java kodlamalarını calıstırabiliyor olmam lazım. Bunun için araştırma yaptım fakat tam bir search key bulamadıgım için nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum. Source code bile indiremedim. Dediklerimi özetleyecek olursak çekirdek aynı kalıcak ben üzerne kendi ayarlarımı inşa edicem tıpkı android in diğer cihazlar için custom olarak rom config edilebilmesi gibi bişi olucak. Bundle ayarları ile oynanması ile ilgili bişilerle karsılastım fakat emin olamadım. yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar .

ekremsenturk

Lisans şartlarında buna engel olacak bir madde varmı? Önce Lisans'ını öğren, sonra o lisans sözleşmesinin metni'ni bul ve oku. Muhtemelen Eclipse'in kendi içinde (/usr/share/doc klasörü içinde) vardır.

Kaanx

Lisans sartlarında böyle bişi oldugunu düşünmüyorum. Anladıgım kadarıyla kimin tarafından kullanıldıgını görmek istiyorlar. Git yada svn repolarından kullanabilicez ama ileri seviyde oalyı anlatan bir çözüm yok henüüz .

ekremsenturk

Olayın anlatılacak bir yönü yok. Kaynak kod'lara erişebiliyorsan, (erişmişsin) yapacağın tek şey, kod'ları kendi istediğin şekilde düzenlemek ve yeni halleri ile kayıt etmek ve derlemek. Tabii önce kaynak kod'ların hangi betik ile yazıldığını bilmelisin ve içeriği anlayabiliyor olmalısın.

Bir yerlerden işaretleyebileceğin onay kutucuklarının çıkmasını bekleme.

Kaanx

Ekrem Bey siz beni cok yanlıs anlamıssınız. Eclipse tabanlı kendi tool umu yapmaya calısıyorum. Ve bu işlem neredeyse kutucuklar cıkıp ve işaretleyerek yapılan bir yöntem. Örnek olarak Plug in development ve RCP olarak bakabiliriz. Araştırma yapmadan cevap vermişşiniz yine de tesekkur ederim yardımlarınız için.