elementary\'m çok geç açıloyor

Başlatan kaya_577, 18 Aralık 2014 - 17:54:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kaya_577

merhaba arkadaşlar

lenovo z580 bilgisayarıma ağustos ayında bios update gelmiş ve bunun sevinciyle birkere daha linux a geçmeye çalışayım dedim.

daha öncede ubuntu veya elementary kurduğumda böyle sorunlar yaşadığım için windows a geri dönmek zorunda kalmıştım.

ama bu kez diretmek istiyorum.

bilgisayarımda ssd vertex 4 var.

Sorun ise şöyle: usb veya cd ikisinide deneyerek yaptım. kuruluma başlarken try install elementary veya aynı şekilde ubuntu dedikten sonra simsiyah bi ekranda imleç yanıp sönüyor. ve klavyeden yazdığım şeylerde orda gözüküyor. aynı zamanda f tuşlarına basınca [&asd1 gibi şeyler çıkıyor. bunu gördüğüm zaman hep kapatıp açıp yeniden başlatıyodum bilgisayarımı. bigün öyle bırakıp dışarı çıktım ve geldiğimde ise kurulum ekranının geldiğini gördüm. hani geçmez sanıyodum ama geçmiş. sonra beklemekle olcağını düşünere kurdum ve yeniden başlattığımda ise yine öyle bir ekranda kaldım.
bu ekran 2 dakika kalsa sorun değil ama 10 dakika kadar sürüyor işletim sisteminin başlaması. abi ssd varken 10 dk beklemek sorun :S

nasıl çözebilirim. Teşekkürler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Aralık 2014 - 09:27:27

sorunu çözdüm sayılır. tam çözdüm sayılmaz ama os un açılması için açılışta E ye basıp satır sonuna
nomodeset=0
ekleyerek kısmen çözmüş oluyoruz. ancak ekran kartını kapatıyor sanırım. nasıl açarız ?

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.