Ubuntu kurulu usb yi uefi ile başlatamıyorum

Başlatan namekrronn, 10 Eylül 2014 - 19:46:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

namekrronn

Merhabalar ubuntu 14.04.1 sürmünü yumi ile usb flash belleğe kurdum fakat açarken biosta uefi seçenği gelmiyor sadece usb gözüküyor fast boot ve secure boot kapalı açık denedim aynı linux mint kurarken uefi ve normal şekilde 2 adet seçenek çıkmıştı bu sefer çıkmadı yinede ubuntuyu live usb ile kurdum uefi ile kurulum wikisinde ki gibi fakat grub bozuldu .

if

@namekrronn, 64 bit güncel bir Ubuntu sürümünü kurmaya çalışıyorsanız ve UEFI açıksa UEFI modda kurulacaktır Ubuntu. Özellikle UEFI ile kur diye bir şeçenek çıkmaz.

metinolmetin

Anladığım kadarıyla USB bellek ile  kurulum  yapmaya çalışıyorsunuz. Bildiğim kadarıyla  Yumi aracı, çoklu kurulumlarda kullanılabiliniyor. Ben Linux Mint 64 bit KDE'yi UEFI olarak kullanıyorum. Kurmak istediğiniz linux dahıtımı iso dosyasını yine Yumi aracı veya herhangi bir araçla Linux dağıtımınızı  usb belleğinize boot edilebilr hale getirip pc'nizi UEFI olmadan boot edin ve kurulum yapmadan Live modunda ikinci bir usb belleği linux içindeki USB kalıp yazıcısı aracı ile usb belleğe yazdırınız. Oluşturmuş olduğunuz USB bellek ile UEFI modunda kurulum yapabilirsiniz. Yalnızca 64 bit kurulum sürümlerinin UEFI desteği vardır.
Bizimkisi bir αşk hikαyesi Değildi, bizimkisi 'Aşktı' gerisi hikαyeydi ..!