Kurulum problemi

Başlatan oguzhankoca91, 20 Aralık 2014 - 23:41:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

oguzhankoca91

Merhaba, Linux'ta ve forumda yeniyim. Bir saat kadar önceye kadar sudo apt-get install <program ismi> komutuyla kurulumları yapabiliyordum. MATLAB kurmaya karar verdim biraz araştırdım ama kuramadım. Sonra MATLAB'dan vazgeçip Yazılım Merkezinden benzer bir program (Spyder) yükledim. Sonra skype kurmak için komutu (sudo apt-get install skype) yazdığımda şunlar çıkıyor:
Reading package lists... Done
Building depency tree
Reading state information... Done
E: Unable to locate package skype

Ubuntu 13.10 kullanıyorum, lütfen yardımcı olun. Çok yeni olduğum için benzer başlıklardaki çözümleri anlayamadım. Teşekkürler şimdiden.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Aralık 2014 - 00:02:07

Hangi programı yüklemeye çalışsam sürekli Matlab support location hatası verip duruyor.

neynefes

Hocam kullandığınız sürümün desteği kesildi. Daha güncel uzun dönem destekli sürümü 14.04 veya şu andaki son sürüm 14.10 u kullanın.

oguzhankoca91

Peki teşekkürler. Yeniden indirip dvd yle kurmam gerekiyor değil mi?

neynefes

MaRZoCHi

2-3 gün önce bende sistemi yeniden kurmak istedim. Birçok hata oluyordu başlangıçta + ssd alınca ilk kurduğum sistemdi.Acemilikten birkaç yeri bozmuştum.
Kurulumda başlangıçta Türkçe seçince, yüklenirken gösterilen resimler (slide) bozuk görünüyordu, genişlik olarak resimden fazla alan kaplanıyordu. + Disk bölümledikten sonra takılıp kalıyordu. Sonra İngilizce olarak başladım kuruluma hiçbir hata yoktu. ( 14.10 64 Bit )