[Çözüldü] idefix'ten aldığım elektronik kitapları kubuntu 14.10 da nasıl okurum..

Başlatan centipede, 21 Kasım 2014 - 19:36:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

centipede

bir internet sitesi olan; idefix'ten aldığım elektronik kitapları kubuntu 14.10 da nasıl okurum..
windovs'ta adobe digital editions eklentisiyle bilgisayarımda okuyabiliyordum..
not: ben bilgisayarda okumak istiyorum.. elektronik kitapları çevirerek  amozon'dan alınan kindle aygıtlara yüklemeyi sormuyorum..
yani adobe digital editions proğramının yerine geçecek ve ubuntu - kubuntu'da başarı kazanmış eklentiyi soruyorum..
yardımınız için teşekkürler vede saygılar..

furkankalkan

Öncelikle uzantısı PDF mi bunların ?, ve  DRM korumalı sanırım ? Okular' ı denediniz mi ?
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

centipede

if

Alıntı YapLet me make that clear: the .acsm file is NOT supposed to be the ebook. It is just a little file that manages the download of the ebook.
[1]

.acsm uzantılı dosyalar e-kitap değilmiş, sadece e-kitabı indiren bir dosya imiş.

http://robert.penz.name/440/howto-install-adobe-digital-editions-on-ubuntu-12-04-and-use-it-with-an-e-book-reader/

[1] http://ebookreadersoftware.wordpress.com/2010/12/10/acsm-files-what-they-are-and-how-to-work-with-them/

centipede

Alıntı yapılan: if - 21 Kasım 2014 - 23:19:09
Alıntı YapLet me make that clear: the .acsm file is NOT supposed to be the ebook. It is just a little file that manages the download of the ebook.
[1]

.acsm uzantılı dosyalar e-kitap değilmiş, sadece e-kitabı indiren bir dosya imiş.

http://robert.penz.name/440/howto-install-adobe-digital-editions-on-ubuntu-12-04-and-use-it-with-an-e-book-reader/

[1] http://ebookreadersoftware.wordpress.com/2010/12/10/acsm-files-what-they-are-and-how-to-work-with-them/

şimdi windovs'tan bahsedeyim.. adobe digital editions adlı proğramı bilg. kuruyorum.. acsm uzantılı dosyalarımı (idefix'e parasını takır takır ödediğim en az 450-500 tanecik kitaplarımdır) sürükleyip adobe digital editations'a bırakmamla birlikte kitaplarımdan bir tanesi yüklenmiş oluyor.. bu böyle sürüp gidiyor.. sizin verdiğiniz ilk link aresi ben gördüm.. wine ile kurulum anlatılıyor.. ama wine ile adobe yüklenmeye başladıktan sonra net framevork adlı dosyayıda indirmemi istiyor.. benim için bundan sonrası karışıyor.. belki ilerki günlerde bu aşamayıda geçen bir arkadaş çıkar..  beklemedeyim..

heartsmagic

Wine ile çalışıyor kendisi, ben de teyidini yapmış olayım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

centipede

konuyu önerilen 3.0 versiyonuyla hem kubuntu 14.10 üzerinde hemde ayrı bir hdd üzerinde opensuse'de 13.2 denedim.. opensuse de benden microsoft net framovork 3.5 istemeden kurulum yaptı.. ben ne olur ne olmaz diye reset yapıp açmama rağmen kurduğum adobe digital edition proğramı kendisini açmadı.. zıp zıp *fare işareti yerinde zıpladı durdu.. ben diğer hdd me kubuntu üzerinde kurulum yapmayı istedim.. benden vindows net framovork 3.5 indirmemi istedi.. indirdim.. exe dosyasına tıkladığımda bir süre sonra ciddi bir hata tespit edildi uyarısıyla bitiremedi işlemi..
sonuç; open suse de kurulum var.. çalışma yok..
kubuntu: kurulum yok.. çalışma yok..
dip not: opensuse de wine kurulu  kubuntu'da depolarda qwine vardı onu kurdum.. değişen bişey olabilirmi.. ve kubuntu depolarına ilave edeceğim depo adreslerini yazarsanız wine üzerindende denerim..

[eklenti yönetici tarafından silindi]

if

centipede

başarısız.

erolbas@erolbas-Lenovo-3000-N500:~/İndirilenler$ su
Parola:
root@erolbas-Lenovo-3000-N500:/home/erolbas/İndirilenler# sh winetricks dotnet35sp1 windowscodecs
sh: 0: Can't open winetricks
root@erolbas-Lenovo-3000-N500:/home/erolbas/İndirilenler#

ulupınar

Alıntı yapılan: centipede - 21 Kasım 2014 - 19:36:38
bir internet sitesi olan; idefix'ten aldığım elektronik kitapları kubuntu 14.10 da nasıl okurum..
windovs'ta adobe digital editions eklentisiyle bilgisayarımda okuyabiliyordum..
not: ben bilgisayarda okumak istiyorum.. elektronik kitapları çevirerek  amozon'dan alınan kindle aygıtlara yüklemeyi sormuyorum..
yani adobe digital editions proğramının yerine geçecek ve ubuntu - kubuntu'da başarı kazanmış eklentiyi soruyorum..
yardımınız için teşekkürler vede saygılar..
calibre e-kitap okuyucuyu kurabilirsiniz.

sudo add-apt-repository ppa:n-muench/calibre

sudo apt-get update
sudo apt-get install calibre

veya

sudo -v && wget -nv -O- https://raw.githubusercontent.com/kovidgoyal/calibre/master/setup/linux-installer.py | sudo python -c "import sys; main=lambda:sys.stderr.write('Download failed\n'); exec(sys.stdin.read()); main()"

Terminalde calibre yazarak çalıştırabilirsiniz.

if

root olmaya ne gerek var?

sudo apt-get install winetricks
winetricks dotnet35sp1 windowscodecs

centipede

root olmayı kendisi itiyor..

erolbas@erolbas-Lenovo-3000-N500:~/İndirilenler$ sudo apt-get install winetricks
[sudo] password for erolbas:
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti     
winetricks zaten en yeni sürümde.
0 paket yükseltilecek, 0 yeni paket kurulacak, 0 paket kaldırılacak ve 0 paket yükseltilmeyecek.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'n-muench-ubuntu-calibre-utopic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'danielrichter2007-ubuntu-grub-customizer-utopic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'ubuntu-wine-ubuntu-ppa-utopic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'n-muench-ubuntu-calibre-utopic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'danielrichter2007-ubuntu-grub-customizer-utopic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'ubuntu-wine-ubuntu-ppa-utopic.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
erolbas@erolbas-Lenovo-3000-N500:~/İndirilenler$ file:///media/erolbas/AMBAR/LİNUX DEPOLAR/OPENSUSE/ADE_3.0_Installer.exesudo apt-get install winetricks
bash: file:///media/erolbas/AMBAR/LİNUX: Böyle bir dosya ya da dizin yok
erolbas@erolbas-Lenovo-3000-N500:~/İndirilenler$ sudo apt-get install winetricks
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti     
winetricks zaten en yeni sürümde.
0 paket yükseltilecek, 0 yeni paket kurulacak, 0 paket kaldırılacak ve 0 paket yükseltilmeyecek.
erolbas@erolbas-Lenovo-3000-N500:~/İndirilenler$ winetricks dotnet35sp1 windowscodecs
Executing w_do_call dotnet35sp1
Executing load_dotnet35sp1
------------------------------------------------------
dotnet35sp1 does not yet fully work or install on wine.  Caveat emptor.
Executing w_do_call dotnet35
Executing load_dotnet35
dotnet35 does not yet fully work or install on wine.  Caveat emptor.
Executing w_do_call dotnet30sp1
Executing load_dotnet30sp1
dotnet30sp1 does not yet fully work or install on wine.  Caveat emptor.
Executing w_do_call dotnet30
Executing load_dotnet30
If install fails, set /proc/sys/kernel/yama/ptrace_scope to 0.  See http://bugs.winehq.org/show_bug.cgi?id=30410
Executing w_do_call dotnet20
Executing load_dotnet20
Executing w_do_call remove_mono
Executing load_remove_mono
Mono does not appear to be installed.
Executing w_do_call fontfix
Executing load_fontfix
Setting Windows version to win2k
Executing winetricks_early_wine regedit C:\windows\Temp\_dotnet20\set-winver.reg
Executing mkdir -p /home/erolbas/.cache/winetricks/dotnet20
Downloading http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/thinkvantage_en/dotnetfx.exe to /home/erolbas/.cache/winetricks/dotnet20
--2014-11-23 22:01:39--  http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/thinkvantage_en/dotnetfx.exe
download.lenovo.com (download.lenovo.com) çözümleniyor... 23.74.184.27
download.lenovo.com (download.lenovo.com)[23.74.184.27]:80 bağlanılıyor... bağlantı kuruldu.
HTTP isteği gönderildi, cevap bekleniyor... 200 OK
Uzunluk: 23510720 (22M) [application/octet-stream]
Kayıt yeri: `dotnetfx.exe'

100%[==================================================>] 23.510.720   338KB/s   içinde 80s

2014-11-23 22:02:59 (286 KB/s) - `dotnetfx.exe' kaydedildi [23510720/23510720]

Current wine does not have wine bug 30845, so not applying workaround
Executing wine dotnetfx.exe
err:winediag:xrandr12_init_modes Broken NVIDIA RandR detected, falling back to RandR 1.0. Please consider using the Nouveau driver instead.
err:winediag:xrandr12_init_modes Broken NVIDIA RandR detected, falling back to RandR 1.0. Please consider using the Nouveau driver instead.
fixme:advapi:DecryptFileA ("C:\\users\\erolbas\\Temp\\IXP000.TMP\\", 00000000): stub
fixme:ntdll:find_reg_tz_info Can't find matching timezone information in the registry for bias -120, std (d/m/y): 26/10/2014, dlt (d/m/y): 31/03/2014
fixme:ntdll:find_reg_tz_info Can't find matching timezone information in the registry for bias -120, std (d/m/y): 26/10/2014, dlt (d/m/y): 31/03/2014
err:secur32:SECUR32_initSchannelSP TLS library not found, SSL connections will fail
err:winediag:SECUR32_initNTLMSP ntlm_auth was not found or is outdated. Make sure that ntlm_auth >= 3.0.25 is in your path. Usually, you can find it in the winbind package of your distribution.
fixme:advapi:LsaOpenPolicy ((null),0x33f2e4,0x00000001,0x33f2d0) stub
fixme:advapi:LsaClose (0xcafe) stub
err:msidb:get_tablecolumns column 1 out of range
err:msidb:get_tablecolumns column 2 out of range
Note: command 'wine dotnetfx.exe' returned status 84.  Aborting.
erolbas@erolbas-Lenovo-3000-N500:~/İndirilenler$

if

centipede

yeni komuttan sonra bu işlem sanırım 50-60 dk sürecek..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Kasım 2014 - 22:17:49

şu an süre 75 dakikaya çıktı.. ve artıyor.. ben bu işten vazgeçiyorum.  ilgi ve alaka gösteren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.. saygı ve sevgilerimle..

heartsmagic

@centipdede, şurayı takip edebilirsin:

Son sürümde sorun vardı, onu ben de unutmuşum. 1.7.2 sürümü çalışıyor güzel güzel. Eğer kesinlikle ihtiyaç var diyorsan dene, çok uğraştırmayacaktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

centipede

sonuç; başarılı..
adobe edition digital 1.7.2 sürümü wine yardımıyla başarılı bir şekilde kurulum sağlandı. 
sağolasın heartsmagic.. sağolasın ilgi gösteren tüm arkadaşlarım..
opensuse 13.2 de de denedim.. okey..