Fare Imleci yanip sönme

Başlatan SKayra, 09 Ekim 2014 - 20:01:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SKayra

Acik kaynak sürücüye gecerken söyle bir hata mesaji aliyorum;

sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.backup
mv: cannot stat '/etc/X11/xorg.conf': No such file or directory

heartsmagic

Sorun değil, diğer adımlardan devam edebilirsin. Gerçi sahipli sürücüdeysen o dosyanın olmaması da garip ancak açık kaynak sürücülere geçeceğin için olmaması çok önemli değil şu an.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

SKayra

modeset=1 çekirdek önyükleme seçeneğini ekleyemedim. Anlamadigim nokta su; verdigin linkte kurulum sirasinda (ya da sadece ubuntuyu deneme esnasinda) yapilacak bir islem olarak anlatmis. Tekrar sistem kurup kurarken bu islemleri yapmam mi lazim, yoksa bilmedigim baska bir islem varda verilen linkte benim gözümden mi kacti?

if

SKayra

Bilgisayarimda GRUB ekrani hic cikmiyor ki. Acildiktan sonra güvenlik sifremi istiyor, ardindan masaüstünü acmam icin bir sifre daha istiyor. Hic bir zaman GRUB diye bir ekranla karsilasmadim. Internette biraz arastirdiktan sonra "Ubuntu'da Silinen GRUB'u Yeniden Yükleme" baslikli bir yazi buldum. Ancak forum icerisinde bir baslik olmadigi icin pek güvenmiyorum. Dogru mu degil mi kontrol etmek isterseniz link: http://forum.shiftdelete.net/windows/109040-ubuntu%27da-silinen-grub%27u-yeniden-yukleme.html

Forumda da arama yaptim, ancak konuyla ilgili bir baslik bulamadim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Ekim 2014 - 19:52:16

Ya da su anda buldugum baska bir yöntem.

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Grub_%C3%B6ny%C3%BCkleyicisini_onarmak

Yanlis bir sey yapmak istemedigim icin her türlü islemden önce sorma geregi duyuyorum. Umarim fazla rahatsiz edici gözükmüyordur.

Hangisi daha dogru olur su an benim icin?

if

"Girilen parametleri kalıcı yapmak" maddesini verecektim yanlış maddeyi vermişim.

SKayra

"Girilen parametreleri kalici yapmak" maddesinin 2. sikkinda;

'GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash" satırına kalıcı olmasını istediğimiz parametre yazılır.'

Burada ne demek istedigini anlamadim. kafami kurcalayan sey; bu satir tamamen silinir yerine parametre yazilir, belli bir kismina yazilir (... dan sonra mesela), satirina bir bosluk verildikten sonra yazilir, kisacasi nereye ne yazmam gerektigini anlamadim. yazmak istedigimiz "parametre" nedir ayrica?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Kasım 2014 - 14:14:28

Tirnak icinde verlmis yere mi yazmam lazim? "quiet splash" yazan yere?

if

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash modeset=1" olacak.

SKayra

Alıntı yapılan: if - 24 Ekim 2014 - 12:48:14
Önce sorunu tanımlayalım. Çift ekran kartı olan sistemlerr "muxless" ve "muxed" olarak ikiye ayrılıyormuş. BIOS üzerinden kartlar arası geçiş yapılabiliniyorsa "muxed"; yazılımla geçiş yapılabiliniyorsa "muxless" oluyormuş. Amd'nin 6xxx sürümü ve sonraki kartlar "muxless" imiş; 4xxx sürümü ve altı olan kartlar "muxed" imiş. 5xxx arada kalmış:)

vgaswitcheroo'yu deneyelim. Önce yine açık kaynak sürücüye geçelim. Ardından modeset=1 çekirdek önyükleme seçeneğini[1] ekleyelim. Sonra

sudo -H gedit /etc/rc.local

komutu ile açılacak dosya içerisine

echo ON > /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo/switch
echo DIS > /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo/switch

satılarını

exit 0

satırından önce ekleyelim.

[1] http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=%C3%87ekirdek_%C3%B6ny%C3%BCkleme_se%C3%A7enekleri

Burada anlatilanlarin hepsini yaptim. Acik kaynak sürücüye gecerken (daha önceden de dedigim gibi) ufak bir sorunla karsilastim.

Ardindan diger yazdigin islemleri, ayni siralama ile uyguladim ve bilgisayari yeniden baslattim. Sorun hala devam ediyor.

SKayra

Ubuntu'dan baska kullanabilecegim bir sistem var mi?

Elimde ki makina;

Intel® Core™ i5 CPU M 460 @ 2.53GHz × 4
6 GB Ram

Ekra kartini zaten biliyorsunuz.

if

Herhangi bir dağıtım olabilir.