VNC bağlantısında görüntü bozukluğu var

Başlatan zgrdll, 25 Ekim 2014 - 01:48:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zgrdll

cloud server a 14.04.1 ubuntu yükledim , sonra gnome 3.10 grafiği yaptım bunu yapmadan önce başka birşeydi , onun grafiğinda hata var diye gnome 3.10 yüklemiştim ama
görüntü bozukluğu devam ediyor nasıl düzelte bilirim .

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Ekim 2014 - 01:50:44

başka bir şeydede hata yapmış olabilirim ve tightvnc yükleyip açıyorum , aslında oda problemli ama bu görüntü hatası çok kötü oldu

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

"yardım" diye başlık olmaz forumlarda :) Başlık seçimini daha güzel yaparsan seviniriz bundan sonra.

TightVNC haricinde bir başka istemci ile deneme şansın var mı? Sorun Ubuntu tarafında mı yoksa istemci tarafında mı anlamış oluruz. Şu an kullandığın şey Unity. Gnome 3.10'u seçtim derken nereden seçtin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

zgrdll

özür dilerim daha dikkatli olurum bu sitedeki kodlarla yükledim gnome 3.10 u

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Ekim 2014 - 01:53:11

başka bir istemci bilmiyorum :(

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Ekim 2014 - 01:55:35

vnc direk açılmıyor putty den ' sudo x11vnc -xkb -noxrecord -noxfixes -noxdamage -display :0 -auth /var/run/lightdm/root/:0 -usepw ' bu komutu yazıp ve putty de bu komut çalışırken açabiliyorum tightvnc den zaten

heartsmagic

gedit ~/.vnc/xstartup

ile dosyayı açıp şu şekle getir:

#!/bin/sh
def
export XKL_XMODMAP_DISABLE=1
unset SESSION_MANAGER
unset DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS

gnome-panel &
gnome-settings-daemon &
metacity &
nautilus &
gnome-terminal &

Sonra tekrar denersin.

zgrdll

ilk komutu al mıyor , ben x11vnc yaptım heralde

'gedit:3130): Gtk-WARNING **: cannot open display:'
bu cevabı verdi

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Ekim 2014 - 02:17:07

ozaman tightvnc yi tekrar mı kurmak gerekiyor .  cloud server oldugu için ayarları ve kodlaması nasıl olmalı

heartsmagic

Bulut olsa da sunucu sunucu, işletim sistemi işletim sistemidir. Gerçi sanallaştırma teknolojisine göre değişen şeyler olabilir ama senin sorunun bu değil. Şu şekilde ver ilk komutu o zaman:

nano ~/.vnc/xstartup

Dosyayı düzenledikten sonra ctrl+x ile kapatabilirsin, kapatırken "yes" dersin. Sonra VNC işlemini baştan al. Gerçi sen nasıl bağanıyorsun? Adresle mi bağlanıyorsun?

zgrdll

vnc kurulum terminal komutları varsa onlarıda alabilirmiyim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Ekim 2014 - 02:30:08

terminale putty den , ekrana ise tightvncde ( 1.1.1.1::5900 ) bundan sonra connect ve şifre ile

heartsmagic

Neden yeniden kurmak istiyorsun? Şu an VNC'de sorun olsa hiç bağlanamazsın, sen bağlanabiliyorsun ama. Yok illa istiyorum diyorsan:
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=42365.0

12.04 içindi, şimdi 14.04 eklemesi yaptım ki tek değişen bir dosya içeriği. Burada da onu yaptırmaya çalışıyorum sana. 
Gerçi sen Gnome Fallback kurmamış olabilirsin. Daha hafiftir o masaüstü bakabilirsin istiyorsan.

zgrdll

yanlış yapma ihtimalim çok yüksek :)
oyüzden tekrar yapayım dedim . onada bir bakayım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Ekim 2014 - 02:50:43

yaptım hatta tekrar vnc yi kurdum tüm ayrıntıları yaptım bu sefer tightvncden bağlanamadım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Ekim 2014 - 03:03:19

' sudo x11vnc -xkb -noxrecord -noxfixes -noxdamage -display :0 -auth /var/run/lightdm/root/:0 -usepw '  bu komutu yazıyorum terminale ve o komut açıkken 5900.porttan gene görüntü bozukluğunda açılıyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Ekim 2014 - 03:16:28

gördüğünüz gibi ekranın sadece belirli bir kısmına yayılıyor bzoukluk , ekran boyutu ve pixel bilgilerinden kaynaklanabilir mi  görüntü bozukluğu ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Ekim 2014 - 03:17:14

o yazdığım kod yazmadan vncden açılması lazım değilmi  ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Ekim 2014 - 03:30:29

zgrdll

heartsmagic

Uçbirim düzgün görünüyor yani, ya diğer uygulamalar? Sadece masaüstünde mi bu sorun var?
Değiştir dediğim dosyanın içeriğini görebilir miyiz?

cat ~/.vnc/xstartup

zgrdll

#!/bin/sh
def
export XKL_XMODMAP_DISABLE=1
unset SESSION_MANAGER
unset DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS

gnome-panel &
gnome-settings-daemon &
metacity &
nautilus &
gnome-terminal &

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Ekim 2014 - 18:41:39

bu şekilde
files dosyasının da görüntüsü bozuk

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Ekim 2014, 18:46:53

vee son hali :)))
az kaldı iyice ekran gidecek ve ekranın yarısındaki siyahlık da var göründüğü gibi .

heartsmagic

Senin o kadar görmen bile büyük başarıymış :) Bir bakınayım dedim ancak Unity ile sorunu aşamadım ne yazık ki. Bir sürü insan da aynı sorunu yaşamakta.
Unity zaten uzak masaüstü için hantal kalabilir. Gnome ile başarılı bir şekilde eski anlatımı kullanarak bağlantı kurdum ben sıfır bir 14.04 üzerinde:
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=35529.0

zgrdll

düzgün görünüm ve alt yapısı güzel bir sistem önerebilirmisiniz peki

heartsmagic

Düzgün görünüm ve güzel altyapı derken? :)
Uzak masaüstleri zaten hantal bir şekilde işlerler, mümkün mertebe kullanımı kolay ve hızlı olan bir masaüstü seçmelisin bence. Başlıktaki örnek iyidir örneğin. XFCE gibi bir masaüstüne de bakabilirsin.

zgrdll

uzaktan erişim ve hız en ihtiyaç duyulan şey :) bunun için ne yapmak lazım imkansız diye bir şey yoktur ya :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Ekim 2014 - 01:49:09

usta şimdi bu server cidden ne yaptıysak olmadı  :)
şimdi serverı değiştirebiliriz  hem 14.10 yapabilirim bu sefer
ayrıca sizin önerebileceğiniz sorunsuz bir kombinasyon varmı (sizin kodlarını verebileceğiniz)
mesela ubuntu 14.10 - xfce den şu gibi ???

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Ekim 2014 - 01:50:12

tabiki bu bir cloud server

heartsmagic

Sana dün o iletileri göndermeden önce taze bir 14.04 kurdum, güncelledim ve anlatımı uyguladım. Sorunsuzca bağlandım Gnome ile. Neden olmadı, nasıl olmadı? Bunları bilmemiz gerekiyor. Söylediğim gibi bulutta olması falan önem arz etmiyor. Eğer ayrıntı vermek istiyorsan sanallaştırmanın ne olduğunu söyle ki faydalı olsun. Fakat, VNC için sorun yapmaz sanallaştırma teknoloji farklılıkları diye tahmin ediyorum.

Not: Benim kurduğum sunucu da bulut üzerindeydi, için rahat etsin diye söylüyorum.

zgrdll

reklam olmasın ama digitalocean üstünden server ,  amaç sadece 7 / 24 masaüstü takip , sanallaştırma amacı budur. şimdi ubuntuyu kaldırıp debian 7 deniyorum , ubuntu için özelden bana yardım edebilirmisiniz ? çünkü ben ubuntuyu bugün gene kurtum tahminimce yaptığım hataları gene yapmadım ama bir yerde hatam var anlayamıyorum benim için siz kurabilirmisiniz ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Ekim 2014 - 03:02:55

okadar komut kullandım ki bugun , düzeltmek için kafam karıştı.  baştan sona siz ne yaptıysanız kod dizinini verebilirmisiniz yani siz yapmış gibi olur doğru birşey çıkar en azından

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Ekim 2014 - 03:03:33

yani 1. adımdan son adıma kadar  :-\

heartsmagic

Reklam olmaz, Digitalocean'ı forumda zaman zaman öneriyorum ben de. Bu forumda o türlü reklam kaygılarımız yok bizim. Kısacası doğru amaç için doğru yer ve zamanda herhangi bir sitenin ismi geçebilir burada. Tabi bu platformla ilgili olmak kaydıyla.

Ben de Digitalocean'ı kullandım sunucu için ve üçüncüdür söyleyeceğim ama sana verdiğim bağlantıdaki adımları yaptım. Fazlası ve eksiği yok kısacası. O bağlantıyı kullanır, adımları tek tek buraya aktarırsın. Tüm sonuçlarıyla beraber. Kopyalayıp yapıştırman ve kod etiketi kullanman yeterli.

Kod etiketi: kodetiketi